Egle Eller-Nabi: “Otsustan ise, kas olen õnnelik või õnnetu”

Foto: Olga Makina

 

 

Egle Eller-Nabi lemmikhetked on need, mille ta veedab koos oma perega Hiiumaal. “Need suvised hommikud, kui oled nii kaua puhanud, et sa isegi ei tea, mis nädalapäev parasjagu on ja mitte kellelgi pole kuhugi kiiret,” räägib ta unistavalt. Tegelikult möödub Egle tavaline päev pere, treeningute ja koolituste virvarris ning puhkuseks tuleb teadlikult aega võtta.

 

 

Egle on pärit väikesest kohast, Hiiumaalt Kärdlast. “Minu elu on praegu selline täiesti kindlalt sellepärast, et olen sealt pärit,” leiab naine. “Mu lapsepõlv oli hästi aktiivne. Koolis tegelesin kergejõustikuga, olen ka üle 20 aasta tantsinud, alustasin sellega viieaastaselt. Väikeses kohas oli vähemalt tol ajal nii, et isegi siis, kui tegid ühte spordiala, pidid vajadusel kooli esindama ka muudel spordialadel. Nii ma siis käisin aastaid tennisetrennis; kui vaja, mängisin võrkpalli, korvpalli, saalihokit, rahvastepalli. Osaliselt on need mängud, mida tänapäeval lapsed mängivad istudes telefonis või arvutis – meie tegime seda kõike ise füüsiliselt.”

Loomulikult viibis Egle palju aega väljas. “Mulle meeldib siiamaani ükskõik mis ilmaga aega veeta õues kas siis sportides või niisama aktiivselt liikudes. See on mulle lapsepõlvest kaasa tulnud. Arvan, et mu vanemad suunasid mind teadlikult õue, et ma oma energiat seal välja elaksin. Olin väga aktiivse loomuga – minu jaoks on palju raskem istuda ühe koha peal kusagil ruumis.”

 

Unistas reisimisest ja liikumisest

Väikesel Eglel oli palju erinevaid tulevikunägemusi: ta unistas modelli- ja juuksuritööst, poemüüjaametist ja isegi talupidamisest, seda viimast sellepärast, et talle meeldisid loomad. “Mingis vanuses tuli siiski huvi spordi vastu, ja kuna tegelesin tantsimisega, siis eriti koreograafia vastu. Aga kui tuli teha karjäärivalikuid, jäi tantsimine pigem hobiks ja kõrvaltegevuseks.”

Ent juba siis teadis Egle, mida oma tulevaselt töölt ootab: “Esiteks hästi palju vabadust, et saaksin liikuda; teiseks, et saaksin reisida.” Egle nendib, et tema praeguse töö, eluviisi ja pereeluga käibki kaasas rohke reisimine, ja sporti teeb ta loomulikult ka. “Nii et osa nendest unistustest on läinud täppi, mõnes mõttes ka modellitöö.”

Õige raja leidmine ei olnud sugugi lihtne. “Minu lapsepõlves suunati meid otsuseid tegema selle järgi, mis justkui on õige ning millised ametid on prestiižikad ja vajalikud, mitte niivõrd selle järgi, mis on sinu enda südamehääl ja kutsumus. Nüüd on mul väga hea meel, et mul on olnud julgust valida südamelähedane amet. Tänu sellele olen väga palju reisinud ja kaks korda aasta aega ka välisriigis elanud.”

 

Võistleb sportlikel iludusvõistlustel

Egle tegeleb suhteliselt ebatraditsioonilise spordialaga – bikiinifitnessiga.

“Bikiinifitness on spordiala, kus võistlusmomendil keskendutakse põhiliselt välimusele, eriti hinnatakse liivakellakujulist keha. Võiks öelda, et see on sportlik iludusvõistlus, kus vaadatakse tervikut ja püüeldakse sportliku täiuse poole. Võistlusteks ettevalmistuses ei erine bikiinifitness aga millegi poolest teistest spordialadest: ühest küljest nõuab see väga suurt füüsilist, teisest küljest ka vaimset pingutust,” selgitab Egle.

“Olen alati öelnud, et see spordiala nõuab tarka lähenemist. Selleks, et bikiinifitnessis läbi lüüa, ei ole vaja ainult väga häid geene ja füüsilist ettevalmistust, vaid ka tugevat vaimset pingutust ja mõistust. Liigne treenimine ei vii sihile. Läbi ei löö niivõrd võistlejad, kes on geneetiliselt väga heade eeldustega – muidugi aitab see alati kaasa –, kuivõrd need, kellel on olemas tervikkomplekt. Need, kes on aru saanud: fitness nõuab, et kogu su elustiil toetaks seda, mida sa teed, ja teeniks su eesmärki. See on tegelikult igal spordialal nii: ei ole lihtsalt üks kindel treeningukava või toitumisplaan – iga samm peab toetama lõppeesmärki.”

Egle tunnistab, et kuigi teda tuntakse põhiliselt kui bikiinifitnessi võistlejat, on see ainult üks osa tema elust. “Kui peaksin end ise kirjeldama, siis olen treener ja toitumisnõuannete jagaja, tervisetreener ja alles siis fitnessivõistleja, aga kuna meedias saavad tähelepanu suured sportlikud saavutused, siis on just bikiinifitness see, mille järgi mind rohkem tuntakse.”

Loe edasi ajakirjast…