Epp Kärsin: “Armastus päästab maailma”

Foto: Kaspar Saaremets

 

Oma kogemustele tuginedes teab kogemuskoolitaja Epp Kärsin, kui suur potentsiaal on puudutustel tervendada oma kaaslast ja iseennast. Teineteise jaoks tuleb aega võtta.

 

 

Epp Kärsin (39) leiab, et kui noored saaksid seksist ja lähisuhtest juba varakult siira ja ausa ülevaate, oskaksid nad oma elus teha õigemaid otsuseid ning kogeda rohkem rõõme ja naudinguid. “Seks ei ole ju pelgalt laste tegemiseks. See on suhte vundament ja annab meile tiivad ning tugeva tervise. Rahuldatud inimene on heatahtlik, rõõmus, sõbralik ja ühiskonnale kasulik,” ütleb Epp.

Tema massaažikoolitus, mis on juba mitu aastat täiskasvanud meeste ja naiste seas suur hitt, on kokku pandud isikliku kogemuse ja tuhandeid aastaid vana tantrakunsti põhjal. Epu ema oli 1990. aastatel raamatulevitaja ja tänu sellele sattusid ta kätte ka mõned asjakohased raamatud. “Lugesin juba tol ajal seksuaalenergia kohta. Šivad ja šaktid, tantra – kõik, mis mind huvitas, oli mulle kättesaadav. Paraku esimene vahekord polnud see, mida ma raamatust olin lugenud. Mõtlesin, kuidas saab nii, et see, mis minu kogemus oli, pole üldse see, mida raamatus kirjutatakse – nagu öö ja päev.

Loomulikult hakkasin ise end rohkem tundma õppima, mul on olnud erinevaid suhteid ja tagantjärele võin öelda, et need head naudingud said alguse sellest, kui õppisin oma keha tundma. Ma tunnen oma keha iga millimeetrit, aga ühiskonnas on see olnud ju tabu,” räägib Epp ja tunnistab, et teadlikkus seksuaalsusest on temas iga aastaga kasvanud. Tuhandeid inimesi koolitades on ta ka ise õppinud; talle on öeldud, et ta võtab ära häbi, nii et inimesed lasevad oma seksuaalsuse vabaks. “See ei tähenda seda, et nad võtavad ühe, teise ja kolmanda partneri, vaid et nad julgevad hakata end magamistoas rohkem avama kaaslasele, julgevad rohkem hakata rääkima, julgevad minna teemadesse, mis muidu on olnud väga intiimsed ja isiklikud ning varjul.”

 

Soove tuleb selgelt väljendada

Epp on omas elemendis, kui ta saab rääkida naudingutest, armastusest ja suhetest. Ta kerib end oma koolitusruumi diivanile mõnusalt istuma, rüüpab tassist teed ning jutustab oma lemmikteemal, aeg-ajalt vestluspartneri kätt kergelt puudutades ja sügavalt silma vaadates, justkui otsides kinnitust, kas tema jutt pärale jõudis. Hämaras, sensuaalse valgusega toas on Epu hääl kui soe ja kerge kevadtuul, mis puudutab mahedalt ja malbelt. Epp paneb ennast kuulama, kui väljendab end ilma valehäbita julguse ja siirusega, rääkides paljude jaoks endiselt tabuteemaks olevast seksuaalsusest.

Epu peamine sõnum ongi see, et oma soove tuleb selgelt väljendada. “Näiteks mehed ei saa ümbernurgajutust aru,” lausub ta, kinnitades, et tuleb öelda otse, kuid kenasti.

Omavaheline suhtlus, sealhulgas füüsilise puudutuse kunst, viib seksikoolitaja sõnul suhte uuele ja kõrgemale tasandile, kus kasvab teineteise mõistmine, usaldus ja intiimsus ning ka lugupidamine üksteise vastu.

“Mina ei ole see, kes ütleb, kuidas on õige. Tõde on sinu enda sees. Ära kuula ühtegi sõpra, sa tunnetad ära, et sina ise oled kõige targem! See, mis ühele sobib, ei sobi teisele.

Meil on kontakt iseenda sisemaailmaga ära kadunud, alati arvame, et keegi teine kuskil teab rohkem. Ma ei ole jumal, ei ole mingi seksiguru, mulle lihtsalt endale seks meeldib ja räägin asjadest enda keha kogemuste varal. Olen ka öelnud, et te ei pea kõigega nõustuma, aga võtke see osa, mis teid kõige rohkem kõnetab,” selgitab Epp sissejuhatuseks.

Loe edasi ajakirjast…