5 nõuannet, mis aitavad kaua ja õnnelikult elada
kodus.ee
07.08.2017

Kuidas elada pikk, tervislik ja õnnelik elu, olla õnnelik nii kodus kui ka väljaspool kaitsvaid koduseinu? See on lihtsam, kui oskad arvata!

 

Söö tervislikult ja eelista kodumaist

Mida tervislikum on su toidusedel, seda pikem eluiga. Näiteks võid mõned lihaportsud asendada tervislike kaunviljade - läätsede, ubade või kikerhernestega. Eelista toitu, mida kasvatatakse sinu lähedal, mitte ära haara poest seda, mis maakerale tiiru peale teinud.  Vähem suhkrut ja soola, kunstlike lisaainetega rikastatud näksimist ja enesetunne on tipp-topp.

 

Kasvata ise toitu

See ei tähenda mõistagi, et peaksid kohe elutuppa notsu võtma - ent näiteks kanakasvatus  on koduõuedes üle ilma vägagi moes! Koguni sellised glamuuritarid nagu Oprah, Julia Roberts või supermodell Gisele Bündchen on veendunud kanakasvatajad.  Kaunitar Gisele kasvatab oma imelise  LA häärberi aias ka köögi- ja puuvilju ning on üldse tervisliku ja maalähedase eluviisi pooldaja - tema superväljanägemisest lähtuvalt võiks kindlasti aianduse ja omakasvatatud toidu kasuks otsustada.

Kui sul pole võimalik väikest tarbeaeda rajada või õunapuid istutada, kasvata kasvõi aknalaual maitsetaimi -  see on kasulik (mida rohkem ürte toidule lisad, seda vähem vajad sinna soola), dekoratiivne ja saad omakasvatatud taimest rõõmu tunda.

 

Loe edasi portaalist kodus.ee: http://kodus.ee/artikkel/5-nouannet-mis-aitavad-kaua-ja-onnelikult-elada

Sarnased artiklid