Tean inimesi, kes ei ole üldse spordihuvilised. Kui aga õhtul pärast Aktuaalse Kaamera lõppu ilmub Eesti Televisiooni ekraanile Anu Säärits, jäävad nad suurima mõnuga spordiuudiseid vaatama: Anu energia ja kena naeratus aitavad õhtu ilusamaks muuta isegi siis, kui Eesti sportlastel pole just kõige paremini läinud.
Eesti Rahvusringhäälingu kodulehel seisab Anu Sääritsa nime taga reas koguni kolm ametit: ta on Eesti Televisiooni sporditoimetuse toimetaja, saatejuht ja reporter. Anu sõnul on tema töö täpselt nii mitmetahuline, nagu ametinimed ütlevad. “Minu igapäevane tegevus on spordiuudiste toimetamine, põhiteemade valik lähipäevadeks, jooksvate võistluste jälgimine ja vaataja jaoks valiku tegemine asjadest, mis on aktuaalsed ning millest oleks huvitav rääkida,” seletab ta. Tihti sõidab ta võistluste toimumise paika, telemajja tagasi jõudnud, tuleb aga teha re˛issööritööd, panna pildirida kokku ning siis minna saatega eetrisse. Spordivõistluste otseülekannetega seoses lisandub ka veel produtsenditöö.
“Hunt Kriimsilma üheksa ametit,” naerab Anu ja tunnistab, et tegelikkuses on see kõik kokku päris väsitav. “Mis parata, Eesti-suuruses riigis ei saa spordireporter keskenduda ühele spordialale, nagu on tavaks mujal maailmas. Nädalavahetuse spordiuudistes võib olla näiteks 14–15 erinevat ala, millest tuleb rääkida. Meie töö on keerukam kui kolleegidel raja taga, seevõrra aga vaheldusrikkam.”
Ametis 24/7
Et spordireporter oleks usaldusväärne, peab ta end kurssi viima kõigi spordialadega, mis ta eales kommenteerida võtab. Muidu on kuri karjas, sest teleri ees tugitoolis istuvast tõsisest spordihuvilisest targemat teatavasti ei ole: selline inimene teab täpselt, mida peab tegema sportlane ning kuidas rääkima spordireporter “No kui tegemist on Eestis üliharuldase spordialaga, näiteks ragbi, siis tuleb kindlasti end enne kommenteerimist pisut harida,” arvab Anu, kes ise on lapsepõlvest saadik sporti teinud. Tartu Ülikoolis õppis ta kehakultuuri, mis tähendab, et lisaks erinevate mängude reeglitele tunneb ta hästi ka näiteks spordiajalugu. Anu sõnul ei anna see aga põhjust end lõdvaks lasta – ka spordis toimub uuendusi, millega tuleb kogu aeg kursis olla.
Loe edasi ajakirjast...