Häid nippe, kuidas end puhkuselainele lülitada

Kodutohter
05.07.2017
Kodutohter õpetab, kuidas õnnestunult puhata | Shutterstock

Õnnestunud puhkus algab juba viimasel töönädalal. Siis on mõistlik teha aastast kokkuvõte, et suvilas lõkke ääres istudes ei peaks tööasjadele mõtlema.

Puhka kaks nädalat

Tark inimene alustab oma puhkust kolmapäeval ja ka lõpetab selle siis. Nii saab ta lisaks puhkusele veel kaks lühikest töönädalat. Esmaspäeva asemel on pärast puhkust lihtsam tööle naasta neljapäeval, sest siis järgnevad kahele tööpäevale jälle vabad päevad. Puhkusel peaks olema vähemalt kaks nädalat järjest, sest muidu ei jõua korralikult puhkuselainelegi, kui juba peab tööle tagasi minema. Tööst taastumine vajab aega. Mida suurem on olnud töökoormus, seda raskem on töömõtetest lahti lasta. Hea oleks jätta osa puhkust ka hilisemaks, sest psühholoogid väidavad, et ainuüksi puhkuse ootus ergutab ja rõõmustab.

Tõmba otsad kokku

Õnnestunud puhkus algab juba viimasel töönädalal. Siis peaks võtma pisut aega, et teha aastast kokkuvõte. Pane paberile kirja, mis läks hästi ja mis meeldis. Ja pane kirja ka see, mis ärritas ja mis jäi tegemata. Nii on lihtsam tööasjadest lahti lasta, et need ei tuleks kummitama suvilas lõkke ääres istudes või reisil restoranis õhtustades. Kasulik on üles kirjutada ka kõik pooleli jäänud ja sügisel algavad projektid ning koostada esimese puhkusejärgse tööpäeva plaan. Kuigi see tundub mõttetu, hoiab see esimesel tööpäeval palju aega kokku ja sisseelamine läheb valutumalt.

Katseta puhkusetelefoni

Ära loe puhkusel olles oma töökirju, sest need viivad mõtted tööle ja aju hakkab lahendama tööprobleeme. Tööprobleemidest taastub kõige paremini siis, kui õnnestub need unustada puhkuse ajaks täiesti. Telefoni saab seadistada nii, et töiseid e-kirju poleks näha. Veel radikaalsem on panna oma telefoni puhkuse ajaks kõnekaart, millega ei pääse internetti ja mille number on ainult lähedastel.

Aju peab puhkama ka infotulvast. Tahvelarvutit on heledas suvevalguses nagunii paha lugeda, nii et selle võiks panna sahtlisse ja lugeda võrkkiiges hoopis päris raamatut. Selleks puhuks, kui tuleb mõni hea idee, võiks olla käepärast märkmik ja pliiats. Kui töökaaslastest on saanud head sõbrad, kellega ka töövälisel ajal suheldakse, siis puhkuse ajal kohtudes võiks kokku leppida, et tööasjadest ei räägita.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid