Kuidas kodus juukseid värvida?

Marika Vingissar
Kodutohter mai 2017
06.05.2017
Juuste värvimine kodus | Shutterstock

Kodus saab katsetada ka looduslikke vahendeid, näiteks võib pleegitada juukseid sidrunimahlaga ja kaitsta nahka värvi eest kookosrasvaga.

 

Vali õige meetod

Rusikareegel on, et juukseid heledamaks värvida ei saa. Värvitud tumedaid juukseid saab heledamaks ainult siis, kui kõigepealt tume värv eemaldada ja seejärel värvida. Loomulikke tumedaid juukseid saab heledamaks üksnes blondeerides ehk pleegitades.

Otsusta püsivus

Enne värvi ostmist pead läbi mõtlema, millist lõpptulemust soovid. Kas sind segab, kui mõne aja pärast on näha paar sentimeetrit väljakasvanud juukseid? Kas soovid tumedamaks värvida, blondeerida või vana värvi värskendada? Oksüdeerivad ehk püsivärvid imenduvad juuksekarva sisse. Poolpüsivärvid haakuvad juuksekarva pinnale, moodustavad sinna kihi ning kuluvad vähehaaval maha. Värvieemaldus- ja pleegitusvahendid eemaldavad peale vana värvi ka juuste loomuliku värvi.

Vaata koode

Igal juuksevärvisarjal on oma värvikaart, mille juuksetupsude koodid paljastavad rohkem kui pilt karbi peal. Esimene number on värvi tumeduse aste skaalal ühest kümneni. Üks on must ja kümme heleblond. Need numbrid on kõikidel juuksevärvidel samad. Teine number märgib värvitooni ja kolmas värvinüanssi. Need numbrid võivad eri tootjatel erineda. Kui soovid põhivärvi ilma tooni ja nüansita, siis vaata, et teine ja kolmas number oleks null. Näiteks tumepruuni põhivärvi kood on 3/0.

Arvesta kogus

Ühe värvipaki sisust piisab tavaliselt kas väljakasvu või lühikeste juuste värvimiseks. Kui soovid värvida kogu pea ühtlaselt, siis olenevalt juuste pikkusest kulub selleks kaks kuni kolm pakki. Enne värvimist tee allergiatest, nagu värvipakendil on kirjas. Kaitse juuksepiiri paksu kreemi või kookosrasvaga, kata riided vana vannilina või kilega. Et käed ei värvuks, tõmba kätte kummikindad. Järgi pakendil olevaid juhiseid.

Sega värv ja kinnisti õpetuse järgi plast- või klaasnõus ja määri pintsli või vana hambaharjaga pähe. Nende abil pääsed väljakasvanud osale kergemini ligi. Mõjumisaja lõpul kasta juukseid veega ja hõõru värvimass juustes läbi. Pese juukseid hoolega, kuni loputusvesi on värvitu, ja kasuta siis palsamit.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid