Millal oleks hea võtta kiirlaenu? Eelised ja puudused?

12.07.2021
Sisuturundus

Mõnikord vajad kiiret rahasüsti, et suudaksid rahalises hädaolukorras toime tulla. Kui vajad kiiresti raha, võid kaaluda lühiajalisi online kiirlaene. Need laenud on populaarsed inimeste seas, kes soovivad laenata kuni umbes 1000 eurot ja maksavad laenu kiiresti tagasi.

Lühiajalised kiirlaenud ei kujuta endast suurt rahalist kohustust ja need võivad sinu kontol olla juba mõne tunni jooksul pärast taotluse esitamist, kuid seda tüüpi laenul on ka puudusi. Siinkohal heidame pilgu kiirlaenude plussidele ja miinustele.

Mis on lühiajalised kiirlaenud?

Kiirlaen on tagatiseta eraisiku laen. See tähendab, et sa ei pea oma laenu tagamiseks pakkuma tagatisena oma varasid. Laenuvõtjatele pakutakse tagatisena ainult selliste näitajate kontrollimise tulemusi nagu tööhõive staatus, sissetulek ja krediidireiting. Teisisõnu, sinu võime laenu tagasi maksta on see tagatis, mida laenuandja nõuab.

Kuna kiirlaen on tagatiseta ja laenuandjate jaoks suhteliselt kõrge riskiga, on need laenud tavaliselt väikese summaga laenud. Tagasimaksmist võidakse nõuda ühe osamaksena järgmisel palgapäeval, kui laenad traditsiooniliselt kiirlaenu väljastajalt, aga võid tagasimaksed jaotada ka mitme kuu peale, nagu järelmaksuga laenu puhul.

Mõned laenuandjad võivad pakkuda krediidilimiiti, kust saad sularaha välja võtta siis, kui seda vajad. Pangakrediit on veel üks laenuvorm, mida tasub kaaluda, kuna need pakuvad sulle ka kiiret juurdepääsu sularahale ja paindlikke tagasimaksetingimusi.

Lühiajaliste laenude eelised

Nad on kiired

Lühiajaliste kiirlaenude üks peamisi eeliseid on see, et pärast edukat taotlemist pääseb rahale väga kiiresti ligi. Internetis pakutavad kiirlaenud on laialdaselt kättesaadavad ja neile, kes vastavad laenu kriteeriumidele, kantakse raha arvelduskontole juba taotlemise päeval.

Nad on lihtsad

Internetis on kiirlaenu taotlemine tavaliselt väga lihtne. Sul palutakse esitada mõned põhilised isikuandmed ja tõendid oma finantsseisundi kohta. Laenuandjad tahavad teada, kas käid tööl ja kui suur on sinu palk. Samuti võivad nad küsida aadressi üksikasju ja kontrollida krediidiajalugu, mis võimaldab neil teada saada, kas sul on varem olnud võlgade tagasimaksmisega probleeme.

Kui laenuandja vajab enne laenu kinnitamist lisateavet, võtab ta selle saamiseks sinuga kiiresti ühendust.


Valikuid on palju

Möödas on ajad, kui me kõik pidime laenude saamiseks lootma oma kesklinnas asuvale pangale. Internetis laenamine on muutunud normiks ja tarbijad on üha enesekindlamad suheldes veebipõhiste finantsteenuste ettevõtetega, kes pakuvad sageli paindlikumaid tingimusi ja paremaid hindu kui traditsioonilised pangad.

Laenuandjate tegevus on reguleeritud

Kui laenad oma tegevuse registreerinud laenuandja juures on nad seotud vastutustundlike laenunõuetega. See tähendab, et nad peavad kontrollima, kas saad endale lubada laenu tagasimaksmist ning nad peavad käituma eetiliselt ja vastutustundlikult.

Lühiajaliste kiirlaenude puudused

Kõrgemad intressimäärad

Kuna tagatiseta kiirlaenud toovad laenuandjatele suuremaid riske, võivad laenuvõtjate maksejõuetuse tõenäosuse tõttu olla intressimäärad kõrgemad kui mõne muu laenu puhul. Kiirlaenu pakkuja valimisel on mõistlik enne laenamist üle kontrollida kogu tagastatava summa ja küsitud intressimäära suurus.

Aastane intressimäär, mis on seadusega nõutav number ja mida reklaamivad paljud laenuandjad, on lühiajaliste laenude võrdlemisel kasutu, kuna need näitavad laenu maksumust protsendina kogu laenu kogusummast aastas. Kuna lühiajalisi kiirlaene võetakse tavaliselt vaid mõneks kuuks, ei anna terve aasta intressimäärade võrdlemine kasulikku võrdlusmomenti.

Lisatasud ja trahvid

Enamik kiirlaenude väljastajaid võtab viiviseid ja/või lepingutasusid. Oluline on enne taotlemist tutvuda tingimustega, et need lisatasud oleksid vastuvõetavad. Vaata ka ennetähtaegse tagasimaksmise tasusid, kui soovid oma laenu ennetähtaegse tagasimaksmise paindlikkust.

Õnneks on tarbijate kaitsmiseks olemas ka seadusega kehtestatud piirmäärad ja kui sa ei laena rohkem kui jõuad tagasi maksta, ei tohiks kiirlaenu tagastamisega probleeme tekkida ja kiirlaen on lihtsalt üks võimalus kuidas oma ajutist rahalist muret lahendada.

Sarnased artiklid