Olav Osolin: "Peaasi, et mu raamatut oleks lustlik lugeda!"

Siiri Lelumees
02.02.2022
Olav Osolini kodune kasvatus eeldas, et elus tuleb endal hakkama saada ja käituda nii, et oma tegusid ja mõtteid poleks põhjust hiljem häbeneda. | Olga Makina

Tuntud melomaanist telenägu ja raadiohääl Olav Osolin astus paar aastat tagasi oma humoorikate memuaaridega Eesti kirjanike väärikatesse ridadesse. Eelmisel aastal üllatas ta lugejaid aga hoopis lustaka roimaromaaniga "Kus lendab part". Uurisime, kust selline kannapööre alguse sai, ning lisaks seda, kuidas koroona kirjaniku elu mõjutanud on ning kuidas ta ise tervist hoiab.

Paljud arvavad, et kirjandusteos peaks seisma täiesti omaette ega tohiks olla autori isikust mõjutatud, aga autor on ju oma töös ikkagi sees. Kui palju peegeldavad Teie raamatud Teie sisemaailmas toimuvat, juba kogetud elu või kohatud inimesi? Kust tuleb inspiratsioon?

Ma ei pea end tõsiseks kirjanikuks ning seetõttu ei tea ma miskit ka kirjandusteose loomise teooriast. Oma elulooraamatu kirjutasin vaid seetõttu, et tegin Facebookis pikka aega nalja, et kohe te loete sellest ja sellest vahvast seigast mu memuaarides. Kui ma olin seda udu juba aasta aega ajanud, siis mõtlesin lõpuks, et mis seal ikka – teeme ära! Nii et esimesse raamatusse on autor sada protsenti sisse kirjutatud.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid