Tegevusi lastele ja lastega

Kodutohter
16.03.2022
Shutterstock

Vahel on vaja, et lapsed tegutseks natuke aega iseseisvalt, et saaks mõned toimingud ära teha.

Kui tegevus- ja värvimisraamatud on juba kõik läbi töötatud, tuleb mõelda, mida koos lastega saaks veel ette võtta. Vahel on vaja, et lapsed tegutseks natuke aega iseseisvalt, et saaks mõned toimingud ära teha, vahel tahaks koos lastega aega viita, kuid mõtted on otsas.

1. Otsi mõni ajakiri või kasvõi IKEA kataloog. Vaadake pilte ja laps otsib üles oma kodus asjad, mis piltidel näha: kapp, kummut, kraanikauss jne

2. Igas lastega peres on peotäis üllatusmunade seest välja tulnud figuure. Pane plasttopsi vett ja sinna mõni loom või muu tegelane. Pane topsiga sügavkülma.

Kui endal on vaja vaba aega, siis on aeg seda looma päästma hakata. Võta sügavam taldrik, kummuta jää topsist sellele, anna lapsele pintsel ja nõu kuuma veega (mitte väga kuuma). Laps hakkab sooja veega pintseldades looma jääst vabastama ja on tükk aega tegevuses.

3. Lõika paberist välja või joonista esemeid, millest moodusta gruppe. Lpas peab arvama, milline asi ei sobi antud gruppi. Teemad võivad olla näiteks, loomad, linnud, toidud jne

4. Kui sõidu ajal on igav, võib hakata loendama möödasõitvaid punaseid või rohelisi autosid, loomi või maju.

4. Alati võib laps aidata söögivalmistamisel ja suuremale lapsele on jõukohane mitte väga terava noaga pehememate asjade tükeldamine, nagu viinerid, kurk või puuviljad. Väiksem laps võib lusikaga tükeldada banaani.

5. Valige koos lapsele meeldiv muusika ja las ta õpetab teid selle järgi tantsima.

6. Peida ära mänguasju ja joonista siis aardekaart, mille järgi need üles otsida.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid