Birgit Õigemeel: "Igaühes on peidus muusik!"

Kadi Lehtmets
06.03.2015

 

"Loov mõtlemine on kasulik igas töös. Tegelikult peitub meis kõigis väike kunstnik või muusik," usub armastatud laulja Birgit Õigemeel. Tema laule teame peast ja teda ennast kui esimest Eesti superstaari. Aga oma tulevikus näeb Birgit võimalust töötada alal, kus saab inimeste muresid muusika abil lahendada.

 

Võib-olla juhtus keegi nägema Birgitit hiljuti telesaates, mis kajastas muusikateraapiat Tartu laste turvakodus. Tõsi, Birgit ei tööta seal pidevalt, küll aga käis tundi andmas.

Lauljanna kinnitab, et kohe ja praegu ei kavatse ta oma tänast ametit maha panna, aga muusikateraapia on tõepoolest erialaline rada, mille ta juba mõnda aega tagasi ette võttis: "Õpin muusikateraapiat viis aastat. Tõesti, see aeg on pisut veninud, sest vahepeal olin akadeemilisel puhkusel, kuna sündis poeg Simeon." Nüüd lähemas tulevikus kavatseb ta bakalaureuse kätte saada.

 

Kool muudab ja avab

Birgit meenutab, kuidas ta selle alani jõudis: "Olin paar aastat juba laulnud, kaks aastat oli möödas keskkoolist ja Superstaari-saate võidust. Siis leidsingi, et on paras aeg õppima minna – ei saa ainult niisama elu nautida! Muusikaliselt ei teadnud ma õieti, mida täpselt teha tahan. Tundsin, et vajan mingisugust vaheldust." Küllap ka inspiratsiooni ja uut teeotsa.

Lauljanna teadis, et tahab ülikooliharidust, ent õppida võiks midagi tõeliselt põnevat. "Psühholoogia vastu oli mul huvi suur, laste ja noortega olin samuti palju kokku puutunud, olnud näiteks laagrites kasvatajaks. Uskusin, et kui muusika ja psühholoogia kokku panna, siis see ongi minu jaoks sobiv eriala."

Esialgu oli tegu lihtsalt põneva alaga. "Aga see avas mind ennast. Isegi inimesed minu ümber ütlesid, et olen muutunud. Õppejõud on ju terapeudid ja sa pead põhjalikult töötama iseendaga, enne kui teistega tööle asud."

Birgitit võlus eriti psühhodraama. Hiljem praktikate käigus sattus ta töötama kergete käitumishäirete ja väikeste distsipliinimuredega lastega, ja see sobis talle väga. "Väga kihvtid lapsed olid. Kui mitte muud, siis usun, et muusika tõi nende päevadesse vähemalt rõõmu," mäletab lauljanna õppe helgemaid hetki.

Birgit tunnistab, et tõelise terapeudikutseni on tal veel pikk ja põnev tee minna: "Arvan siiski, et kui olen end rohkem koolitanud ja inimesena küpsem, siis tahaksin terapeudi tööd proovida. See on siinmail uudne asi. Kui kellelgi mingi mure on, siis saadetakse ta tavaliselt psühholoogi juurde, aga tegelikult on palju väga erinevaid viise, kuidas oma probleemidele lahendus leida. Ja läbi muusika on see kindlasti üks väga hea viis."

 

Juured kokkuhoidvas kogukonnas

Vabatahtlik töö, iseäranis laste heaks tehtud, pole Birgiti elus midagi uut – vastupidi, sellega on ta kokku puutunud noorpõlvest peale.

Birgit on pärit Kohilast: "Seal on väga kokkuhoidev kogukond, kelle tegevus on mind palju mõjutanud." Tohisoo mõisa pargis peetud lastelaagrid Anne-Liis Kõiva käe all olid lapsepõlves Birgitile suureks seltskondlikuks kooliks – koos käidi koguni reisimas ja löödi kaasa noorsoovahetuses. "Alguses võtsin laagritest osa kui laps, mu vanemad õed olid kasvatajad. Hiljem sain isegi kasvatajaks."

Laulja on pärit tänases mõistes suurest perest, tal on kaks vanemat ja üks noorem õde, kellega ollakse väga lähedased.

Lauljaamet viis Birgiti Tallinnasse, aga kodukandi tegemistel hoiab ta tänaseni silma peal. Võimalusel osaleb ta sealsetes projektides, mida korraldatakse peamiselt ühisest loomisrõõmust ja koos-teha-tahtmisest, nagu näiteks paari aasta tagune kogukonna muusikal – see peeti keset Kohilat jõekäärus, kuhu selleks puhuks ehitati välilavad.

"Kohila on suurepärane koht. Mul on hea meel, et mu juured on seal," ütleb Birgit.

Ehkki kõik õed on nüüdseks pesast välja lennanud, elavad vanemad tänini seal. See on koht, kus pere saab alati kokku tulla.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid