Et käed ei läheks käest ära
Marika Vingissar
01.02.2018

 

Hüvasti, kuivad käed ja narmendavad küünenahad! Pidev hoolitsemine ennetab probleeme ja hoiab käed ka talvisel ajal pehmena.

 

 

Just talvel annavad käed märku, et on aeg nende eest tõsiselt hoolitsema hakata. Käed on krõbisevalt kuivad ja turritavad küünenahad jäävad valusalt varrukasse kinni. Öökapil on küll tuub kätekreemi, kuid hommikul pole kiiru tõttu meeles seda kasutada. Päeval jääb kätekreem koti põhja, sest kreemiste kätega on tülikas telefoni või arvutit kasutada.

Gripihooajal peab teadagi alailma käsi pesema ja see kuivatab käenahka. Kätepesuga ei maksa siiski liialdada: piisab, kui pesta käsi enne söömist, pärast WC kasutamist, kohe koju tulles ja siis, kui käed on tõesti mustaks saanud. Kätepesuseep peaks olema võimalikult õrn. Vedelseebipudelilt võiks lugeda selle koostist: mida lühem on osiste nimekiri, seda kasulikum nahale.

Need, kellel tuleb töö tõttu kasutada käsi desinfitseerivaid vahendeid, peaksid valima võimalikult vähe kuivatava toote. Kui käenahk jääb pärast seebi või desinfitseerija kasutamist kuivaks ja kiskuvaks, siis on see olnud ülearu kange ja sisaldanud liiga vähe nahka toitvaid ja kaitsvaid aineid.

Käsi kuivatab ka välis- ja toatemperatuuride vahe. Külmakraadidega tuleb kindlasti kanda kindaid, isegi kui lähed vaid auto juurde või bussipeatusse. Kaitsvad kindad on omal kohal ka nõusid pestes või koristades.

 

Toida oma käenahka

Kuivad käed armastavad taimeõli. Alati pärast pesu peaks niisked käed määrima kokku kreemiga, mis sisaldab taimeõli. Hästi sobivad mandli-, jojoobi-, kookos- või avokaadoõli sisaldavad kreemid, sest need toidavad käenahka.

Kätekreem võiks olla vannitoas kraanikausi ääre peal seebi kõrval, siis tekib harjumus kohe pärast pesu käsi kreemitada. Kui kreem jätab käed liiga rasvaseks, võib ülejäägi paberiga ära pühkida, siis ei takista kätekreem edasi toimetamast.

Ööseks võib käed sisse hõõruda suurema koguse kreemi või puhta taimeõliga ja tõmmata peale puuvillased kindad. Neid saab kaupluste koristustarvete osakonnast.

Kui käed on muutunud väga kuivaks, leiab esmaabi vaseliinist. See küll ei toida nahka, kuid pehmendab ja niisutab käed töökorda. Vananeva ja kuiva käenaha korral võib proovida spaas või maniküüris tehtavaid sügavalt niisutavaid parafiinhooldusi.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid