Hoia oma nahka

Marika Vingissar
07.12.2015

Suvine kuldne jume hakkab tasapisi kaduma. Kui sügisene uduvihm teeb paledele pai, siis talvine tuul ja pakane panevad õrna näonaha proovile ning valu saavad ka käed ja kael. Mida võtta ette, et nahk oleks talvelgi elastne ja toonuses, uurisime kosmeetik Pille Mirme-Moosaarelt.

 

"Eks kliima on naha vaenlane number üks, aga seda ei õnnestu meil kuidagi vältida," sõnab Pille Mirme-Moosaar. "Suvel kuivatab nahka päike, talvel tuul ja pakane. Nahale on talvel eriti kurnav keskküttega korterite-kontorite kuiva õhu ja välise tuule-pakase vaheldumine. Kellel on korteris või kontoris väga kuiv õhk, peaks mõtlema õhuniisutaja peale.

Talvel tõmbub nahk külmaga kokku ning temperatuurikõikumiste tõttu saab kaitsebarjäär rikutud. Nahk on nagu sõel, mis kaotab niiskust, ja vajab seetõttu kaitset," hoiatab kosmeetik.

Et tekitada nahale kaitsekihti, peab talvel naha eest usinalt hoolitsema.

 

Õiged kreemid

Kui küsin, kas on tõsi, et talvel peaks hoidma niisutavad päevakreemid ööseks ja rikkalikke öökreeme kasutama hommikul, arvab Pille Mirme-Moosaar, et see on rohkem linnalegend. "Tänapäeva öökreemid on nn targad kreemid, mis on ikkagi mõeldud öiseks kasutamiseks. Biorütme järgides imenduvad sealsed toimeained nahka järk-järgult just öö jooksul. Seepärast peaks öökreem jääma siiski ööseks ning päevakreem päevaks," selgitab ta.

"Päevakreem tekitab näonahale kaitsekihi, mida vajame kaitseks ilma, saaste ja tolmu eest," räägib kosmeetik. Sellepärast on omal kohal ka päevane jumestus: aluskreemid, jumestuskreemid ja puuder aitavad samuti nahka kaitsta. Muidugi on olemas ka universaalsed kreemid, mida võib kasutada nii õhtul kui ka hommikul. Ja kõva pakasega võib kasutada spetsiaalseid kaitsekreeme, mida saab apteegist.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid