Kevadpuhastus sinu ümber ja sinu sees
Tekst Siiri Lelumees
08.04.2014

Kevadel on hea teha suurpuhastust nii majapidamises kui ka oma hingemaailmas.

 

Jahedad tuuleiilid kupatavad meid ikka veel tuppa, kuid värske kevadine hõng meelitab vaikselt tegutsemislusti talveunest välja. Parim aeg kevadkoristuseks on just nüüd. Ära tuuluta ja korista ainult kappe, vaid pööra tähelepanu ka oma hingele.

 

1. Võta ette üks asi korraga.

Kokku kuhjunud tööd ja kohustused tunduvad sageli nii võimatud, et sa ei suuda kuskilt alustada, olgu selleks siis põhjalikult segamini korter, sorteerimata paberihunnikud või triikimata pesu. Kõige kergem on asjale läheneda nii, et võtad ette ühe asja korraga: jaga ülesanne väiksemateks osadeks. Kappide koristamist alusta ühest riiulist, järgmine riiul korrasta alles päeva/nädala pärast ja nii edasi.

Suurte ülesannete väiksemateks tükkideks tegemine annab usku, et asi on teostatav, ja aitab üle saada mõttetõkkest – sellest võimatuna näivast esimesest sammust. Õppides elu korrastama põhimõttel "ainult üks asi (riiul) korraga" õpetab sind lahendusi leidma, töökoorma suuruse eest pead liiva alla peitmata.

 

2. Tee esimesena ära ebameeldivad asjad.

Vastukarva käivad asjad, olgu see lihtsalt rutiinne nõudepesu, ärritav pangamakse või üksluine numbrite sisestamine aruandesse, kipuvad ikka jääma viimasele minutile. Nii hakkavad tegemata tööd sind alateadlikult painama ja tekib halb tuju, millel nagu ei olegi õiget põhjust. Mida kiiremini ebameeldivad asjad kaelast ära saad, seda kergemini võid päevaga edasi minna.

Jälgi, et su paberimajandus oleks joones. Kas kõik arved, teatrikavad, tähtsad paberid jms on täpselt seal, kus nad olema peavad? Kõige kergem on kulutada iga nädal tunnike kogunenud paberimajanduse korraldamiseks. Maksmata arved tuleb ära maksta ning tähtsad paberid, nagu sünnitunnistused ja passid, tagasi oma kohale asetada: reklaamvoldikud aga leiavad tee prügikasti.

Hunnik on kasvanud ülemäära suureks? Jälgi samal ajal televiisorist saadet, mis nõuab rohkem kuulamist kui vaatamist (kontserdiülekanded vms) või kuula raadiost põnevat kuuldemängu – nii möödub aeg märkamatult.

 

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid