Lihtsalt lustlik Liis Lusmägi
Tekst Kristjan Arunurm
12.04.2011

Raadio Star FMi saatejuht ja vähemalt neljal nädalapäeval TV3 uudiste ilmateadustaja Liis Lusmägi arvab, et edu valem peitub põhjalikkuses ja positiivses meeles.

Liis Lusmägi, õieti Anne-Liis Lusmägi-Ahi, on mitmes raadiojaamas töötanud kokku kümme aastat ning kiidab, et väljakujunenud ja kätteõpitud rutiin annab hea kindla tunde. Mis need mitu raadiojaama on?

"Oeh, neid on tõesti palju, aga kõik algas hästi lihtsalt. Kõigepealt läksin pärast Noarootsi gümnaasiumi õppima Tallinna Pedagoogikaülikooli raadiorežii eriala. Lõpetasin 2003. aastal audio-visuaalmeedia diplomiga. Minu kursavend oli praegu Eesti Rahvusringhäälingus töötav Meelis Kompus; olime temaga huvitav tandem - esimesed raadiosse tööle minejad. Alustasime ususaatega Klassikaraadios. Kumbki meist pole religioossed inimesed, aga pakuti võimalust käsitleda saatesarjas "Vari ja valgus" kristlikke teemasid inimlikes väärtustes, hoopis teisest vaatenurgast."

Liis möönab, et oli siis hästi noor, 19-20, ega vallanud käsitletavaid teemasid sügavuti, isegi piibel polnud läbi loetud. "Vahel tekkis hetki, mil panime oma külalised piinlikesse olukordadesse. No kas pastorgi suudab vastata naiivsele küsimusele, miks Jumal lõi inimese patusena?"

Ehkki me kõik tuleme mingil määral oma minevikust, ei ole Liis toonasest tööst praegusesse ellu kaasa rebinud mingeid märgatavaid varjundeid. "Olen sellest hästi raskest alguskogemusest saanud teada, et mitte kunagi ei tasu minna mütsiga lööma ja sa pead oskama näha teemasid laiemalt, kui alguses paistab."

Lihtsalt?
Siis läks juba lihtsamalt: Liis sattus tööle Tartusse raadiosse Elmar. "Nimelt oli mu lõputöö kahe enim kuulatud raadiojaama - Vikerraadio ja Elmari - hommikuprogrammide võrdlusest ning ma tahtsin näha Elmari köögipoolt. Niisiis helistasin peatoimetaja Andres Panksepale ja ütlesin, et olen just lõpetanud ülikooli ning tahaksin tulla proovima. Saingi. Kaks aastat elasin Tartus, aga siis tulin ära. Tundsin, et see linn ei ole see, kus suudaksin elada. Vajasin tol ajal enese ümber rohkem kära, müra ja inimesi, kui Tartu suutis pakkuda. See on oluliselt rahulikum linn kui Tallinn. Kodusemalt tundsin end ikkagi nii-öelda suurlinnas, kus on palju autosid ja aktiivset suhtlust."

Niisiis naasis raadiohääl pealinna ning sai kohe tööd Raadio 3s. Kuni aasta eest märtsis kõik jaama töötajad koondati. Nüüd kuuleb teda iga päev kella kahe ja kuue vahel Star FMi lainepikkusel. Ühest uksest välja, teisest sisse...

"Muidugi on mul tutvusi, aga teiseks: olen üks neid väheseid nais-DJsid, kes ise puldi taga hakkama saavad ning kommertsjaama sobivad. See pole nii lihtne, et istud ja ajad mula."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid