Marju Läniku elu ülikoolid
Marika Vingissar
04.10.2016

 

Lauljatar Marju Länikul oli septembris sünnipäev. Henry Laks kirjutas talle selleks puhuks uue laulu "Elu ülikool", mida Marju juba rõõmuga esitab. Ka Marju eluteele on sattunud mitmeid ülikoole: nii akadeemilisi kui ka elu enda pakutuid.

 

 

Kuigi Marju Länik lindistab järjest uusi lugusid, on tal ka kõik vanad ja tuntud laulud repertuaaris, sest neid tahetakse ikka ja jälle kuulata. "Praegusel ajal tuleb ju palju uusi laule ja lauljaid peale, kõik vahetub nii kiiresti, et meloodia ei jõua alati meelde jäädagi. Vanad lood on aga nagu kauaaegsed tuttavad, kellega jälle kohtuda tahad, ja on tore, kui inimesed neid laulda paluvad," arutleb Marju.

Lauljatar tuuritas suvel ja sügisel mööda Eestit ning püüab nüüd paari päeva kaupa puhata ja metsas uidata. Marjule meeldib käia Otepää kandis oma lapsepõlvemetsades seenel, kuigi ise ta seeni üldse ei söö. "Jaotan seened sugulastele ja sõpradele. Metsas käia on lihtsalt mõnus, ja kui seal seened ette jäävad, tuleb need ju ära korjata. Olen sel aastal juba kaheksa korvitäit seeni korjanud!"

 

Kultuurimajas kees elu

Kodukohas Otepääl sai lauluõpetaja juba esimeses klassis aru, et see laps oskab laulda. Marju laulis koolilaval nii solistina, kammerkooris kui ka tütarlasteansamblis.

Seitsmendas klassis kutsuti teda kultuurimajja solistiks. "Ega tol ajal igasugustele bändidele ju hea pilguga ei vaadatud, aga klassijuhataja leidis, et kui õppimisega on kõik korras, siis vaatab ta asjale läbi sõrmede. Õppisin hästi, kuigi vahel öösel esinemast tulles pidin veel järgmise päeva kontrolltööks valmistuma ja varakult kooli minema," meenutab Marju. "Kuna lõpuklassides oli meil spordikallak ja väga palju oli neid õpilasi, kes käisid treeninglaagrites ja võistlemas, siis olid õpetajad vabama režiimiga harjunud. Need, kes välismaal võistlemas käisid, tõid sealt kaasa plaate, mida sai siis lõputult kuulatud ja ümber lindistatud."

Hoolimata noorest east tundis Marju end ringsõitudel hästi: "Tol ajal kees elu kultuurimaja ümber, ja olgugi et esinemistelt jõudsime enamasti koju alles öösel, kuna sõitsime palju mööda Eestit ringi, oli mul väga turvaline, sest ansambli juures tegutsesid ka mu vennad.

Meie kooli direktor Heino Mägi, tuntud koduloouurija ja ajalooõpetaja, käis veel väga vanana mind ikka kuulamas, kui mul Otepääl kontsert oli."

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid