Angeelika Kang ja täpselt timmitud maitsed
Tekst Kadi Lehtmets,
12.11.2011

Angeelika Kangi teame kümnete retseptiraamatute järgi. Ja küllap on mõnigi meist maiustanud tema kohvikus. "Kõige toredam on uusi roogi proovida, sest igaüks teeb ju süüa oma käekirja järgi. Ja parim on aus toit," usub Angeelika ise.

Kohtume ühes väikeses jaapanipärases söögikohas. Mitte tema kohvikus, kus vestlust võiks segada vajadus jälgida teeninduse taset ning ilmselt ka ohtrad tuttavad. Angeelika tellib miso-suppi ("Hea kerge ja nii kasulik!") ja kannutäie rohelist teed. Tegelikult on nii, et ütled Angeelika - mõtled maitsvale roale. Kindlasti on igal Angeelika talendi austajal tema retseptide hulgas omad lemmikud.

Kuidas ta seda teeb?
Aga. Angeelikas peitub vastuolu, mis paneb inimesed ikka ja jälle küsima: mida ta sööb ja teeb, et nii ilus on? Sest tegelikult käib ju lausa närvidele, kui maailma magusaimate roogade valmistaja näeb välja nagu modell. Kui seebistaar Joan Collins kinnitab, et lihtsalt pole võimalik süüa glasuursõõrikuid ja samal ajal ilus välja näha, siis saame sellest loogikast ju aru. Aga kauni Angeelika maailmas näivad nii koogid kui ka saledus tasakaalu moodustavat.

Küsimuse peale puhkeb Angeelika naerma: "Kõik küsivad, aga ma tõesti ei tea!" Kuid jätkab samas, et näiteks tänane päev algas tal Pilatese treeninguga. "Tegelikult armastan ma väga sporti teha ja mul on selle järele vajadus. Kui ma liikuda ei saa, siis pole ka jõudu, mul ei ole enam midagi teistele anda!"

Kohviku avamisele järgnenud kevad ja suvi läksid töiselt, trenni jaoks aega ei jäänud. Angeelika liikus ainult värskes õhus. "Ma kohe ootasin sügist, et saaks juba trenni. Jumaldan joogat, olen seda juba mitu aastat Ly Küti käe all teinud." Angeelika ütleb, et tema füüsis vajab erinevaid liikumisi, Pilates ja jooga täiendavad teineteist: "Iga ala voolib sind mingis suunas. Õues liikumine on ka oluline. Mulle meeldivad pikad jalutuskäigud, olen kõva kõndija. Juuksed ja nahk ainult rõõmustavad selle üle."

Kas tõesti metsik enesepiitsutamine? Sellega Angeelika nõus ei ole: "Püüan teha seda, mille jaoks aega leidub. Olen inimene, kes üldse rutiini ei kannata - tähemärgilt Jäär ju!" Sellepärast peab endale kogu aeg vaheldust pakkuma - nõtkust lisava saalitreeninguga sobib kokku näiteks rulluisutamine. Angeelikale meeldib väga, et uusi rullitamisteid muudkui rajatakse: "Vanasti võis ainult Piritale minna, lõpuks oli seal iga teekonarus peas. Nüüd saan valida, kas sõidan Rocca al Maresse või Männikule, seal võin sõita vanemate juurde Sakku ja tagasi, see teeb kokku oma 22 km!"

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid