Armastajad või sõbrad?

Keilit Aedma
04.05.2016

 

Kas sõpradest võivad saada armastajad ja mis tingimustel saab selline suhteareng toimuda? Kolme inimese kogemust armastuse ja sõpruse piirimaadelt kommenteerib suhtenõustaja Imbi Viirok nõustamiskeskusest Tark Süda.

 

 

Räägi kohe või vaiki igavesti

"Tutvusin ülikoolis käies korporatsiooni peol hurmava Taaviga, kellega tekkis algusest peale vapustav sõprus," alustab Marian* (27) oma paari aasta tagust lugu. "See kõik ei kestnud kaua, aga minu jaoks oli see alates esimesest hetkest nagu üks suurepärane seiklus. Saime väga hästi läbi, käisime mitu nädalat järjest pea iga päev koos kas mõnel pikemal väljasõidul või niisama söömas. Ka tema nautis seda kõike väga, ja kui ma pidin nädalakese välismaal veetma, tunnistas ta mulle korduvalt, et igatseb ja tahab mind näha."

Nii tekkisid Marianil järk-järgult Taavi vastu tunded, ilma et ta ise seda mõistnudki oleks. "Mingil hetkel tundsin, et just tema ongi see mees, kellega tahaksin koos olla, ja plaanisin temaga ka rääkida sellest, mis meist edasi võiks saada."

Siis aga muutus mees üleöö Mariani vastu ükskõikseks. "Ta oli paar päeva olemas, siis jälle mitu nädalat kadunud, ja olles armunud, tegi see kõik mulle loomulikult haiget. Seda enam mõistsin, et peaksin temaga rääkima: minu jaoks ei olnud see ju lihtsalt ajutine sõprus, millel minna lasta. Mõtlesin ja mõtlesin ning oma mõtlemisega jäin ka hiljaks. Sõpradelt kuulsin, et Taavi ellu saabus teine naine, ja minu rong oli läinud.

Me oleme endiselt sõbrad, aga aeg-ajalt mõtlen, et kui oleksin julgenud varem rääkida ja sõprusest oleks midagi enamat tekkinud, äkki oleks Taavi praegu hoopis minuga abielus."

 

Kommenteerib suhtenõustaja Imbi Viirok

"See, kas paarisuhe jääb püsima, sõltub peale armumise veel mitmest tegurist, mis Mariani ja Taavi puhul olid veel teadmata. Üks selline tegur on sarnased ootused paarisuhtele ja tulevikule. Marianil tasub olla selle kogemuse üle rõõmus: ta sai ju teada, mis paneb teda ennast mehe kõrval hästi ja õnnelikuna tundma. Sellised kogemused on iseenda tundmaõppimisel ja hea paarisuhte loomisel suureks abiks.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid