Aeg talveks valmistuda - nipid, kuidas nautida tubaseid tegevusi

01.11.2023
Sisuturundus
Shutterstock

Karged sügisilmad tähendavad seda, et on aeg hakata valmistuma talvepakase jaoks. Kuigi paljud inimesed kardavad talve tulekut, on tegelikult hooajamuutus just hea uudis. Talvine külmus tähendab seda, et saad veeta rohkem aega kodus lähedaste seltsis ning võtta aega enda jaoks. Kui suvel on inimesed suuresti kodust kaugemal ja toimetavad rohkem õues, siis talv toob ainulaadse võimaluse veeta just aega kodus.

Selleks, et talv mööduks rahulikult kodus lõõgastudes, tuleks aga kodu ka selle jaoks valmis panna. Kellelegi ei meeldi veeta aega toas meelt lahutades, kui kodune keskkond ei ole sobiv. Seetõttu tasub silmas pidada alljärgnevaid nippe, millega saab luua koju mõnusa atmosfääri ning veeta pimedad talvekuud meeldivalt.

Tee jõulueelne suurkoristus

Enamasti räägitakse kevadkoristusest, kuid miks mitte teha just vastupidist ning korraldada kodus suurpuhastus enne jõulude tulekut. Kui kodus pole üleliigseid asju niisama siin-seal vedelemas ning kapipealseid ei kata tolmukiht, on koheselt parem enesetunne. Isegi, kui suurpuhastus tundub tülika tegevusena, on sellele järgnev meeldiv atmosfäär seda väärt.

Suurpuhastusega seoses tasub üle vaadata ka riidekapi olukord. Talve tulekul tuleb niikuinii vahetada suvised riided soojade kampsunite vastu, seega on paras aeg vaadata kapisopid üle kriitilise pilguga. Kõik riided ja jalanõud, mis ei sobi enam selga või on oma aja ära elanud, tasub kas ära visata või ära anda.

Sama tasub teha ka muude asjadega: kui avastad koristamise käigus asju, mida pole enam ammu kasutanud, ei ole mõtet neid oma kodus hoida. Tee pigem ruumi uutele asjadele ja talvisele värskusele ning anneta kõik asjad, mis ei leia praktilist kasutust. Ka vanad nõud ja raamatud saab annetada kasvõi Uuskasutuskeskusesse, kust neile leiab kasutuse keegi teine.

Säti tuppa küünlaid ja värskeid puuoksi

Kui kodu on suurpuhastusega värskendust saanud, on aeg tuua tuppa uut hõngu. Selle jaoks sobivad kõige paremini küünlad ja värsked kuuseoksad või talvised pärjad, mida saab soetada lillepoodidest.

Küünlad aitavad luua mõnusa romantilise atmosfääri: võid keerata õhtul valgustuse hämaramaks, et veeta aega rohkem küünlavalguse saatel. See on kasulik ka silmade tervise ning parema unekvaliteedi jaoks: hämar valgus aitab paremini uinuda, selle asemel, et veeta terve õhtu eredas toas arvutiekraani taga.

Kui vähegi mahti, tasub nädalavahetusel sammud seada metsa poole, et võtta sealt kaasa mõned värsked kuuseoksad. Miski ei suuda tuua tuppa nii mõnusat värskust nagu seda teevad värsked puuoksad, seda eriti talve keskel. Puuoksad saab sättida vaasi ja neid isegi maitsele vastavalt kaunistada.

Võta välja pleedid ja padjad

Oma lemmikhobidega tegelemiseks peaks kodune keskkond olema mitte lihtsalt puhas ja meeldiva värske lõhnaga, vaid sisaldama rohkelt pehmeid istumisalasid, kus saaks lugeda raamatut, mängida mänge või niisama aega veeta.

Selle eesmärgi täitmiseks tuleks tuppa sättida pehmeid patju, pleede ja muid tekstiile. Kui suvel võib pleedid, tekid ja karvased vaibad mõistagi ära panna, siis talvisel hooajal ei ole miski mõnusam.

Kui kodus ei ole veel istumisnurka, võib talvise hooaja tarbeks luua patjadest ja tekkidest just sellise nurga, kus saab istuda või lesida. See kontseptsioon võib esialgu tunduda veider, ent kui kaunistada nurgake hubaste valgustitega ning sättida tekstiile õigesti, on tulemus justkui ajakirjakaanelt võetud. Inspiratsiooni jaoks võib kasutada näiteks Pinteresti, kust leiab rohkelt ideid taoliste lugemisnurgakeste loomiseks.

Naudi mõnuga internetimänge

Kui õues lõõmab särav päike, tundub lausa patuna istuda toas ja mängida digitaalseid mänge. Talvel ei ole aga vaja häbeneda - just nüüd on parim aeg selleks, et võtta lahti oma lemmikmängud ning lõõgastuda pisut samal ajal, kui õues on pakane.

Ühed parimad mängud, mida talvel ette võtta, on kindlasti adrenaliinirohkemad ja hasartsemad mänguliigid: nende hulgas on näiteks erinevad videomängud, mis panevad ilmselt suisa unustama, et õues on jahe ilm. Mitte eriti üllatuslikult meeldivad eestlastele ka MMORPG-tüüpi mängud nagu Runescape või World of Warcraft, mille kauni graafikaga unustadki selle, kus sa parasjagu viibid.

Sellele lisaks on paljudele eestlastele hakkanud huvi pakkuma ka Eesti internetipõhised kasiinod. Ilmselgelt ei ole kellelgi huvi talvel end kenasti riidesse panna ja füüsilisse kasiinosaali minna, kuid tänu veebikasiinodele pole selleks ka mingit vajadust. Piisab vaid mõne kohaliku veebikasiino külastamisest, kuna kõik soovitud õnnemängud on seal juba olemas: alates klassikalistest lauamängudest kuni spordiennustusteni välja.

Meele lahutamiseks kasutatakse tihtipeale ka mobiilseid mänge või isegi lihtsamaid mänge, mis pesitsevad sotsiaalmeedias. Hea näide on Candy Crush, mis ei ole paljudele eestlastele enam võõras.

Mistahes mängud sind ka ei kütkesta, kui oled koduse keskkonna valmis seadnud, saad pärast tööpäeva istuda oma hubasesse elutuppa ja lasta end transportida lahedasse videomängumaailma.

Netflix on talvine sõber

Ilmamuutus tähendab paratamatult seda, et inimesed veedavad aega toas ning sellega seoses naudivad voogedastusteenused iga aasta ühte trendi: talvekuudel on vaatajaid kordades rohkem. Ka Eestis kohtab sama trendi ja seejuures eelistab enamus eestlaseid just välismaist Netflixi, olgugi, et olemas on ka kohalikke voogedastusteenuseid (nagu Elisa Huub).

Rääkides Netflixist, siis platvorm kasvab iga aastaga aina suuremaks. Just Netflixi haardes on üle 30% globaalsest voogedastusturust, kokku on teenusel suisa üle 200 miljoni tasulise kliendi. Netflix on aasta-aastalt hakkanud rohkem investeerima ka sisuloomesse: aina rohkem on tekkinud juurde sarju ja filme, mis on loodud otse Netflixi platvormi jaoks (ja mis ei tule kunagi isegi kinolinale).

Kõike seda arvestades on selge, et talvel on Netflix üks parimaid meelelahutajaid ning aitab muuta kodu mõnusaks ka siis, kui õue ei taha sugugi minna.

Võta enda jaoks rohkem aega

Talvine hooaeg tähendab paratamatult seda, et sarnaselt karudele kipume ka meie olema omamoodi talveunes: me ei käi nii palju õues, ei saa sõpradega nii tihti kokku ning sammume kiirelt pärast tööd otse koju, kus meid ootab tassike sooja teed, mõnus pleed ja lemmikfilm.

Sellest ei ole midagi häbeneda: talv ongi hea aeg selleks, et koguda energiat, mõelda oma mõtteid ning võtta aega maha. Enne talvehooaega on enamus meist tormanud ringi tööasju ajades või niisama toimetades. Pimedam hooaeg on justkui vihje selleks, et ka inimesed peavad võtma aja maha. Just detsembri paiku tasub puhata ja mõelda mööduvale aastale: mis sai korda saadetud ning milliseid plaane sooviks teha uueks aastaks?

Lisaks eelmainitud nippidele ja vihjetele tasub talvist aega võtta kui hetke aastas, mil mõelda oma elule, võtta aega enda jaoks ning vähendada elutempot. Samal ajal, kui kogu loodus on unes, võivad ka inimesed omamoodi unne minna - me küll tegutseme edasi igapäevasel rajal, aga ära häbene võtta endale aega. See on tugeva vaimse tervise alus ning just niimoodi saad kevadele minna vastu uue hooga.

 

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid