Milles seisneb Euroopa ja Ameerika ruleti erinevus?

OlyBet
14.05.2021
Sisuturundus

Kui rulett ja selle põhimõte on kõigile tuttav, siis vähesed teavad, mis vahe on Ameerika ja Euroopa ruletil.

Paljud Eesti parimad kasiinod pakuvad mõlemat versiooni, kuid ilma mängude tausta teadmata ei pruugi mängukogemusest maksimumi saada. Järgnevalt vaatleme nende kahe mängu peamisi erinevusi, strateegiaid ning aitame valida enda jaoks sobivaima ruleti versiooni.

Euroopa rulett

See on mäng, millele mõtleb ilmselt enamik mängijatest, kui neile öeldakse sõna “rulett”. Euroopa ruleti mängulaual on 18 punast ja 18 musta numbrit ning üks roheline 0. See tähendab, et Euroopa ruletis on maja eelis 2,7%, mis teeb sellest mängijasõbraliku kasiinomängu.

Euroopa ruletis saab teha väga erinevaid panuseid. Lisaks üksikule numbrile, punasele või mustale ja paaris või paaritule numbrile panustamisele, saad panuseid panna ka mängulaua erinevatele sektsioonidele – näiteks kahele või neljale mängulaual üksteise kõrval asuvale numbrile.

Mis on Euroopa ja Ameerika ruleti erinevus?

Ainus suur erinevus nende mängude vahel on see, et Ameerika ruleti mängurattal on täiendav “00” tasku. Kui see ära võtta, jääb sisuliselt alles Euroopa ruleti ratas.

See erinevus muudab Ameerika ruletis kasiino eelise võrreldes Euroopa ruletiga peaaegu kahekordseks – kui Euroopa ruletis on kasiino matemaatiline eelis 2,7%, siis Ameerika ruletis on see 5,26%. Võitude korral on väljamaksed täpselt samad, mis tähendab, et ainus asi, mida lisandunud number teeb, on sinu mängu võidutõenäosuse vähendamine.

Lisaks ühele suurele erinevusele on mängudel ka mõned vähetähtsamad erinevused:

Mängunumbrite järjestus mängurattal on erinev

Euroopa ruletis kehtib en prison reegel (kui teed 50-50 panuse ja mänguvooru tulemus on 0, siis Sa mitte ei kaota oma raha, vaid Su panus jääb 1 ringiks „vangi“ ja võidu/kaotuse otsustab järgmise ringi tulemus)

Ameerika ruletis saad teha viie numbri panuse numbritele 1, 2, 3, 0 ja 00

Millal eelistada Ameerika ruletti?

Kuna Ameerika ruleti võiduvõimalus on kordades väiksem, siis on igal juhul soovituslik eelistada Euroopa ruletti. Küll aga võib Ameerika ruletti mängida siis, kui teisi ruletiversioone kasiinos ei ole või kui tunned, et sul on õnnepäev ja soovid selle najal paar ruletispinni teha.

Kokkuvõte

Nagu näha, on kahe mängu erinevused tegelikult üsna väikesed. Peamiseks mängu mõjutavaks erinevuseks on Ameerika ruletis kasutatav topelt null. Euroopa ruletis on maja eelis veidi väiksem ja Sinu võiduvõimalus selle võrra suurem, aga sõltumata sellest, kumma mänguversiooni kasuks otsustad, on Sulle kindlasti tagatud niisugune põnevus, mida ükski teine mäng ei paku. Vali oma lemmik ruletiversioon ja naudi mängu!

Sarnased artiklid