Kus on tekkinud valusad kannalõhed, varbavahed on haudunud ja punetavad, või on tekkinud konnasilm, mis kinga sisse ei mahu, siis on juba hilja kahetseda, et jalgu korralikult ei hooldanud.
Igapäevane jalgade hooldus, pesu, korralik kuivatamine ka varvaste vahelt ja kreemitamine, tuleb võtta rutiiniks.
Kuivad ja lõhenenud kannad vajavad kõigepealt niisutust. Kuiva nahka ei tohi kõigepealt pimsskivi või riiviga kõvasti raspeldada, siis ta rebeneb. Kui kannalõhed on juba sügavad ja valusad, tuleb abi otsida arstilt.
Kuigi kauplustes on saada sadu erinevaid tooteid, tasub omale pediküüri jaoks muretseda põhiasjad: kvaliteetne küünelõikaja, küüneriiv, küünenahkade tagasilükkaja, hea jalariiv, mis on ühelt poolt siledam ja teiselt poolt karedam ja just oma nahale sobiv jalakreem. Aeg-ajalt on kasulik käia pediküüris asjatundja juures, kes oskab märgata tekkivaid probleeme ja nõu anda.
Õnneks on tänapäeval vähe neid kohti, kus etikett nõuab tikkkontsaga kingi, kus varbad on kinganinas kokku surutud. Mood soosib reibast stiili ja mugavaid madalaid jalatseid võib kanda ka peokleidiga.
Pea meeles:
1. Varvaste vahed peab peale pesu hoolega kuivatama, et niiskus ei jääks sinna hauduma, nii võib kergesti tekkida jalaseen.
2. Spaas, basseinis, saunas ja rannas peaks kandma veekindlaid sandaale või plätusid, kuid need jäägu märgade ruumide jaoks, mitte kodusussideks.
3. Jalgade higistamise vastu aitab kõige paremini igapäevane pesu. Ennetavalt võib kasutada ka jalatsite sisse pritsitavat deodaoranti. Villased sokid imavad hästi niiskust ja neid on olemas ka väga õhukesi.
4. Jalakreeme võiks olla kaks, üks kannalõhede jaoks ja teine lihtsalt niisutav.
5. Sukki ja kingi jalga pannes pühi jalatallad käega puhtakd, sest isegi väike liivatera soki sees võib hõõruma hakata.
6. Diabeetikud peavad kandma oma jälgade eest erilist hoolt ning neile annab arst nõu, milliseid vahendeid selleks kasutada.