Kauni jume saladus peitub igapäevases hoolikas hoolitsuses, kuid mõnikord on vaja seda teha veidi põhjalikumalt.
Kõigepealt eemalda näolt meik ja mustus. Kasuta selleks oma tavalisi meigieemaldusvahendeid.
Rasuse ja probleemse naha korral tasub kasutada rasusele nahale mõeldud tooteid, pesuvahte ja -geele, mis rasueritust kergelt pärsivad, ent samal ajal ihu eriti ei kuivata.
Tundliku või allergilise naha korral kasuta kergema konsistentsiga ja õlivabasid tooteid, mis aitavad põletikulist nahka rahulikumana hoida.
Loputa nägu leige veega ja tupsuta rätikuga kuivaks.
Kodune kiirhooldus
1. Leota käterätti hästi kuumas vees ja aseta see siis minutiks näole. Tee sama toimingut kolm korda. Aur aitab nahka pehmendada.
2. Koori nahka surnud rakkude eemaldamiseks õrnalt kooriva kreemiga. Hõõru seda näole ringjate liigutustega umbes minuti jagu, seejärel loputa maha.
Väldi tugevateralisi koorijaid, mis võivad nahka ärritada. Kui nahka liiga kõvasti kraasida ja karmilt töödelda, ilmuvad varem või hiljem nahapinnale laienenud kapillaarid; kui tarvitada eriti kangeid ja sobimatuid kosmeetikume, võib nahk muutuda allergiliseks.
3. Määri näole paks kiht kas omavalmistatud noorendavat maski või poest ostetud näomaski, mille koostisse on lisatud antioksüdante, näiteks E-vitamiini.
4. Pärast puhastamist tuleb nahka põhjalikult niisutada. Kanna näole ja kaelale niisutavat kreemi – see lukustab niiskuse naha sisse. Kui soovid jahutavat ja värskendavat efekti, hoia kreemi enne külmikus.
Niisutuseks tasub valida niisutuspiim või kerge konsistentsiga kreem. Niisutaja kerget, õlivaba koostist peaksid silmas pidama ka aknega täiskasvanud, kes vajavad kreemides-geelides juba kortsuvastaseid, noorendavaid või muid naha ealist struktuuri parandavaid komponente.
Kuiva nahka hooldatakse baaskreemidega, mis asendavad puuduvaid rasvaineid ja hoiavad naha niiskustasakaalu. Kõige paremini säilitavad naha niiskust karbamiidi ja piimhapet sisaldavad tooted. Punetava või kareda naha korral võib proovida ka B5-vitamiini ehk pantoteenhapet sisaldavat kreemi.
Meie kliimas tahab nahk eri aastaaegadel vaheldust. Mida külmemaks ilmad lähevad, seda rohkem tasub nägu kosutada täidlaste, rasvarikaste ja kaitsvate kreemide-võietega.
5. Tupsuta randmetele ja kõrvade taga asuvatele pulsikohtadele rahustavat eeterlikku õli. Hästi sobivad lavendli-, tüümiani- ja sandliõli, mis aitavad luua ja säilitada rahulikku meeleolu.
Eeterlikku õli võib tilgutada ka aroomilampi või lõhnaalusele olenevalt ruumi suurusest 2–10 tilka. (Õlisid võib kasutada ka koos: 3 tilka sandli- ja 3 tilka lavendliõli.)
Noorendav näomask
½ tl kookosõli
1 munavalge
½ tl sidrunimahla
Eralda munavalge munakollasest ja klopi see kahvliga vahtu.
Lisa sidrunimahl ja kookosõli, sega hoolikalt.
Kanna näole ja masseeri ringikujuliste liigutustega naha sisse.
Lase maskil 10 minutit mõjuda ning pese siis leige vee või kummeliteega maha.
See mask sobib ka igapäevaseks kasutamiseks.