Kõige kuulsamad viis naismängurit ajaloos
30.06.2022
Sisuturundus

Varem olid hasartmängud meeste tegevus pubides ja kuigi seda peetakse endiselt peamiselt meeste alaks, võib see tulla teie jaoks üllatusena, kui avastate, et naisi on selles sama palju kui mehi.

Aastate jooksul on naised need tõkked ületanud, pannes aluse hasartmängutööstuse õitsengule.

Paljud inimesed mängivad nüüd hasartmänge internetis. Erinevaid kasiinomänge saab mängida mugavalt oma kodus sellistel saitidel nagu uus STS Online Casino.

Kuid enne interneti, veebikasiinode ja bingosaitide leiutamist olid hasartmängud uudishimulike pilkude eest varjatud. Alice Hackert, tuntud ka kui Pokkeri Alice, pidas 19. sajandi lõpus edukat hasartmänguäri.

Hasartmängud ei ole ainult meeste jaoks! Klassikaline kasiinomänguri kuvand võib olla hästi riietatud, ülikonnas mees, kes vaatab ärevalt kaarte, kuid see pole nii. Ka naised armastavad mängida.

Kuid siiski on naised hasartmängudes vähem esindatud. See on kahetsusväärne olukord, eriti arvestades paljude naiste uskumatuid saavutusi selles valdkonnas.

Judy Bayley

Teda tuntakse Nevadas kui „hasartmängude esimene leedi“. Judy Bailey sündis 1915. aastal Texases Dallases ja 1964. aastal sai temast hasartmängude kuningas.

Tema varane armastus meelelahutuse vastu mõjutas suuresti tema äristrateegiat. Kuigi sul pole ametlikku äri, tegutsed ikkagi. Ta mõistis kiiresti vajadust kinnistul tegevust reklaamida. Ta on aktiivne, alati kohal ning seab iseenda ja oma ettevõtte meedia tähelepanu keskpunkti.

Vaatamata kogu oma strateegilisele avalikkusele on Judy kuulus kogu maailmas ja teda nimetati hasartmängu esimeseks leediks. Judy suri 1971. aastal pärast edukat karjääri hasartmängumaailmas.

Carlotta „Lottie Deno“ Thompkins

Üks vanimaid naismängureid Lottie Deno, kelle päris nimi oli Carlotta Tompkins, sündis 1844. aastal Kentuckys. Ta õppis kõike hasartmängude kohta oma isalt.

Nad reisisid läbi Texase ja New Mexico, mängides hasartmänge ja võites suuri auhindu kõikjal, kus nad peatusid. Temast sai kiiresti hasartmängulegend terves Texases ja Metsikus Läänes.

Kuigi paljudele naistele meeldib tänapäeval mängida, ei ole see alati nii olnud. Metsiku Lääne ajal olid hasartmängud peamiselt meeste pärusmaa ja naismängurid olid pokkerilauas harva teretulnud. Lottie Dino ei ole aga seda tüüpi, kes täidaks kellegi käske.

Oma karjääri jooksul teenis ta pokkerikuninganna tiitli, võites muudkui mõningaid selle aja legendaarseid mängijaid, sealhulgas kurikuulsat Doc Holiday'd. Niipalju kui me teame, teenis Deno enne pensionile jäämist pokkerit mängides terve varanduse ja elas oma võitudest rahulikku elu. Kui ta oli 89-aastane, läks tema fondidel hästi, mis on nendel tormilistel päevadel ebatavaline.

Gladys Knight

Gladys Knight on tuntud kui Queen of Soul. 1944. aastal sündinud Knight tegi väga edukat karjääri laulja ja meelelahutajana, võites mitte vähem kui seitse Grammy auhinda. Tema avalik elu ei ole saladus ja tema edu muusikatööstuses on paljudele tuttav, eriti selle žanri fännidele.

Kuid paljud ei tea, et Gladys elas kümme aastat salaja mänguri elu, mängides peamiselt baccarat ja blackjacki. Ta avastas kasiinomängude võlu peaaegu juhuslikult, kuid sattus kohe sõltuvusse. Oma autobiograafias räägib Knight oma elust mängurina ja sellest, kuidas kasiinod teevad kõik endast oleneva, et inimesed tunneksid end turvaliselt, pidevalt mängiksid ja tagasi tuleksid.

Annie Duke

1965. aastal sündinud Anie alustas hasartmängudega kahekümnendates eluaastates ja ei ole praktiliselt mängimist katkestanud. Ta hakkas pokkerit mängima oma lõbuks, kuid sai kiiresti elukutseliseks.

Ta sai kuulaks, kui osales 1994. aasta maailmasarjas. Nüüd on ta pensionil, kuid on endiselt pokkeriga teeninud naiste edetabelis neljandal kohal.

Anne ehk „Annie“ LaBarr Duke on New Hampshire'ist pärit pokkerimängija, kes on tuntud mitmete turniirivõitude ja televisioonis esinemiste poolest. 1965. aastal sündinud Anne valis alguses akadeemilisema tee, õppides kohalikus ülikoolis psühholoogiat. Ta tundis vähe huvi hasartmängude vastu, kuni oma 20ndates eluaastates avastas oma seni varjul olnud pokkeriande.

Ta jagas seda annet oma venna Howard Ledereriga, kellega oli lõpuks silmitsi 2006. aasta WSOP-turniiril Las Vegases. Kuigi ta ei võistle enam, osaleb ta siiski Las Vegases aeg-ajalt toimuval mängul eksperdina.

Vanessa Selbst

Vanessa Selbst, keda enamik peab suurimaks naispokkerimängijaks, on kahtlemata tekitanud naispokkerimaailmas laineid alates oma esimesest esinemisest 2006. aasta Las Vegase World Seriesil. Ta on turniiridelt kõige rohkem teeninud. Ta on võitnud kolm WSOP-käevõru ja mänginud rohkem kui 25 finaalis erinevatel võistlustel.

Tänasel päeval on ta ainus naine (meeste ja naiste arvestuses), kes on Global Poker Indexis esikohal. Vaid 36-aastasena osaleb ta aeg-ajalt turniiridel ja keskendub nüüd peamiselt pokkeriga seotud erinevatele tegevustele. Ta on noorim naine, kes on kantud Nevada mängurite kuulsuste galeriisse.

 

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid