Kuidas saab deodorandi toimima?

Kodutohter
25.06.2021
Shutterstock

Ilmad on nii kuumad, et iga liigutus ajab higistama. Tõsi on ka see, et higi ei lõhna just meeldivalt. Et deodorant toimiks, peaks teadma mida ja millal panna.

Deodorante on nii pihustatavaid, pulkdeodorante, kreemina või kuuliga peale määritavaid. Deodorandid higistamist ei takista, vaid neutraliseerivad higilõhna. Deodorante on tänapäeval ka looduslikke, mis sisaldavad eeterlikke õlisid, söögisoodat jne, samuti kristalldeodorante, mis koosnevad looduslikest sooladest.

Kuigi tahaks kohe peale duši alt tulekut määrida kaenlaalustele deodoranti, siis paremaks toimimiseks peaks laskma enne kaenlaalustel täiesti ära kuivada. Kiirest tõmbest kaenla alla ei pruugi piisata. Parem on määrida aeglaselt ja hoolikalt kuivad kaenlaalused deodorandiga kokku. Kuna higistamine ja higilõhn on individuaalne, siis peab igaüks ise katsetama, millisest deodorandist on kõige rohkem abi.


 

Antiperspirandid sisaldavad alumiiniumsoolasid ja vähendavad higistamist. Antiperspiranti peaks määrima puhtale ja kuivale nahale õhtul, enne magama minekut. Öö jooksul imenduvad higistamist takistavad ained ja järgmine päev on kaenlaalused kuivad.

Enne higistamisvastase vahendi ostmist peab mõtlema, millist valida, et poleks ebareaalseid ootusi. Deodoranti peaks vahetama, sest ühe deodorandi toimeainete suhtes võib tekkida teatav immuunsus. Kui üks saab otsa, võiks järgmisena osta mõne teise kaubamärgi toote.

Sarnased artiklid