Kuidas teha rasket otsust?

Kodutohter
18.11.2021
Shutterstock

Rasket valikut peaks vaagima rahulikult.

Kas peaks vahetama töökohta, lahutama abielu või minema maale elama?

Mõlemal valikul on head ja halvad küljed. Muidugi oleks lihtsam, kui kõik jääks samaks, sest muutus hirmutab.

Lahenduse leidmiseks oleks tark tegu kirjutada üles valikute head ja halvad pooled.

Inutitsioon ehk kõhutunne, mis ütleb, et asja peab tegema just nii, on mõnikord hea suunanäitaja. Kuid alati pole see parim nõuanne otsustamiseks, sest suured muutused vajavad pikemat kaalumist. Kui esimene reaktsioon on hirm tundmatuse ees, siis see võib takistada muutusi.

Otsustamist võiks jaotada väiksemateks osadeks. Lahutust kaaludes võiks kõigepealt elada natuke aega eraldi, et näha, kuidas see tundub. Või taotleda töökohta, kuigi pole kindel, kas selle peaks vastu võtma.

Kujutle ennast 5-10 aasta pärast ja mõtle, millist elu sa tahaksid elada. Kirjuta kujutletud sõbrale kiri tulevikust, kus kirjutad, mida teed ja kuidas sul läheb, millist tööd sa teed ja millised inimesed on su ümber. Selle kirja põhjal võid hakata plaanima oma edasisi samme, kuidas neid eesmärke saavutada.

Kui ketrad neid mõtteid peas ööd ja päevad, siis muutud probleemi suhtes pimedaks. Märgi kalendris ära päev, enne mida sa otsust ei tee. Nii saad mõtted vahepeal peast välja visata. Kui kalendris märgitud päev saabub, siis vaagi uuesti, kuidas on seninne elu tundunud ja kas vajad muutusi.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid