Kuum suvi kuivatab juuksed

Kodutohter
18.09.2022
Shutterstock

Mida pärast suve juuste heaks teha ja kuidas nende ilu taastada?

Suvi annab elujõudu, lisab energiat ja vitaminiseerib, kuid puhkuselt naastes võid märgata, et juuksed on muutunud kuivaks ja meenutavad kuivanud põhukimpu. Ehkki tundub, et suvepäike triibutab juuksed blondiks ja tuul lisab soengule kohevust, on tõsi hoopis see, et päikesekuumus võib olla sama kurnav kui kõige tulisem föön.

Kindlasti tuleb juustele teha sügavpuhastav ja niisutav pesu.
Suve lõpu juuksed on janused - päike, tuul, tolm, meresool jms on võtnud neist suurema osa loomulikust niiskusest. Nüüd on kõigepealt aeg süvapuhastuseks - sügavpuhastava šampooniga eemaldatakse juustelt merevee, keskkonnasaaste ja soenguviimistlusvahendite jäägid, kahjustamata seejuures liialt peanaha loomulikku niiskustasakaalu. Sügavpuhastavaid tooteid on mõttekas kasutada regulaarselt kord kuus, kuid mitte igapäevaselt, sest muidu kuivatavad need juust veelgi.
Igapäevaseks tarvitamiseks peaks seejärel valima pigem niisutava toimega ja võimalikult leebe mõjuga šampoone-palsameid, mis suvekuumas hapraks muutunud juukseid vähem kahjustaksid.
Kui vähegi võimalik, peaks loputama juukseid külma veega, see aitab juuksesoomustel sulguda ja annab kiharatele läiget.
Kuna suvesoojus kipub juustest niiskust kaotama, on mõttekas suve lõpul juuste keemilise töötlemisega (blondeerimine, keemiline lokk või keemiline sirgestamine jne) piiri pidada.
Olenevalt juuste tüübist, tekstuurist ja seisundist võib olla kasulik ajutiselt loobuda hooldustoodetest, mis sisaldavad kuivatavaid komponente (mitmesuguseid alkohole jms). Nende asemel vali võimalikult looduslikud tooted.

 

Alati polegi vaja osta kallist kosmeetikat, juustele kasulikku maski võib teha ka köögikapis leiduvatest vahenditest.

 

Toitev mask

3 sl oliivi-, riitsinuse- või takjajuureõli

1 munakollane

0,5 sidruni mahl

Pikkade ja paksude juustega võtta topeltkogus.

 

Sega kõik kokku ja määri kuivadele juustele. Pane pähe kilemüts ja froteerätik ning hoia 15-20 minutit. Loputa korralikult ja pese šampooniga.

 

Leivapesu šampoonidest väsinud juustele

4-5 viilu rukkileiba

Pane rukkileib sooja veega likku. Mudi segu ühtlaseks ja määri pähe nii, et kõik juuksed ja peanahk oleksid kaetud. Kata pea kilemütsi ja froteerätikuga ning hoia 10 minutit. Loputama peab hoolega, sest leivapuru kipub juustesse jääma. Juuksed jäävad kohevad ja puhtad. Leivapesu on kasulik just keemilisest töötlemisest väsinud juustele.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid