Linnuvaatlus paneb õues liikuma!
Kodutohter
06.07.2023
Shutterstock

Jalutuskäigud muutuvad pikemaks ja põnevamaks, kui võtta kaasa binokkel ja uurida linde.

Linnuvaatlus on matk, ronimine, kahlamine roostikus ja tasakaalu hoidmine rabas mätaste vahel. See kõik annab suurepärase füüsilise koormuse. Binokliga lindude jälgimine, nende pildistamine ja pärast piltide järgi määramine annab tööd ajule.

Kui muidu jalutamine tundub igav, siis mõte sellest, et äkki kohtab just täna mõnda põnevat lindu, paneb kindlasti liikuma.

Alustada võib kodu lähedal olevast pargist ja kui sealsed linnud selged, saab ringe laiendada. Edasijõudnutele korraldatakse linnuvaatlusrühmades juba pikemaid matku Matsallu ja lindude rände aladele. Sotsiaalmeedias on palju linnusõprade rühmasid, kus pannakse üles omatehtud pilte ja mõistatatakse koos, mis linnuga tegu, kiidetakse ilusate piltide eest ja innustatakse vastastikku.

Linnuvaatluseks pole vaja sõita lõunamaale, seda saab harrastada kodukandis, nii et see on väga rahakotisõbralik harrastus. Vaja oleks häid sissekantud jalatseid mis ei libise ning õhku läbi laskvat ja vihma pidavat jopet. Alustada võib kõige lihtsama ja odavama binokliga, hiljem võib juba omale sünnipäevaks mõne kallima lubada.

Mis peamine, see on suurepärane treening värskes õhus mis annab hea füüsilise koormuse ja hoiab aju virge.

Sarnased artiklid