1. Ära ole ebaõiglane.
Kui soovid, mida kaaslaselt ootad on ebareaalselt suured, kaotad tegelikkuse. Leia parem üles ühine ja hea, mis teil juba olemas on.
2. Ära kaota fookust.
Keskendu sellele, mille pärast te koos olete, mida oma suhtelt soovite ja milline on teie ühine tulevik. Peamiste põhjuste silmaspidamine aitab unustada igapäevaseid möödarääkimisi ja toimib suhte hoidjana.
3. Ära upu argipäeva.
Kui töö, kodutööd ja muud argitoimetused võtavad kogu aja, siis mõtle, millest ilma jääd ja kas asi on seda väärt. Õpi loobuma ühise aja ja paarisuhte nimel kasvõi perfektsest puhtusest või tüli tõstmisest pesemata nõude pärast.
4. Ära sõltu nutiseadmetest.
Arvuti ja telefon on nõudlikud, nad varastavad kogu tähelepanu ja trügivad teie suhtesse kolmandaks. Leppige kokku kindel arv õhtuid nädalas, kus nutiseadmeid lahti ei tehta.
5. Ära vihasta kriitika peale.
Õpi kriitikat vastu võtma, sest sealt võib leida tõde. Elukaaslase kriitika aktsepteerimine pole lihtne, kuid täiskasvanud inimene peab seda oskama. Alati võib kaaslasele öelda, et ta põhjendaks.
6. Ära väldi riide.
Igas peres tuleb ette riidusid, mis mis tulevad kahe inimese erinevast kasvatusest ja minevikust. Riid on püüd leida kompromissi kahe soovi ja nägemuse vahel. Riidude vältimine on palju ohtlikum kui riidlemine., sest kõik see, mida välja ei öelda, jääb sisse kogunema.