Mida teha, kui partneri juures ärritavad pisiasjad?

Kodutohter
02.04.2024
Shutterstock

Ja kui neid pisiasju on palju. Kas on võimalik, et see polegi siis õige inimene, õige kaaslane ja partner?

Kas peaks väikeste ärritavate asjade pärast üldse muretsema? Need lahenevad tavaliselt iseenesest, kui elu olulised asjad ja eesmärgid on ühised. Hambapastatuubi pigistamine valest kohast on väike mure. Kuid vaimset või füüsilist vägivalda ei tohi kunagi aktsepteerida ega sellele vabandusi otsida. Kui suhtes on kogu aeg paha olla, nii et see mõjutab tervist ja töövõimet, tuleks kindlasti mõelda, kuhu suunas see suhe peaks arenema.

Ühine väärtusruum ja ühised eesmärgid on hea põhi, millele suhet ehitada. Sel juhul ei vii väikesed ärritused suhet lahutuseni. Vahel võtab kooseluga harjumine aega ja seda õpitakse valusate kogemuste kaudu. Kuid kui paaril on soov areneda ja samasugune maailmapilt, siis tasub nähtud vaev ennast ära ja üheskoos ehitatakse üles tugev suhe ja arendatakse oma paindlikkust.

Ka väljapoolt tulevat abi ei maksa ära põlata. Psühholoogi või suhtenõustaja juures võivad tulla nähtavale täiesti uued vaatenurgad ja seisukohad. Tavaliselt on paarid jäänud kinni samasse ringi. Kui käia kasvõi paar korda suhtenõustaja juures, võivad avaneda hoopis teised vaatenurgad.


 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid