Miks ei pea kogu aeg olema õnnelik?
Kodutohter
15.08.2021
Shutterstock

Levinud on müüt, et õnnelik peab olema kogu aeg ja see on inimese jaoks loomulik seisund.

Elus ei maksa loota ainult positiivse mõtlemise peale. Uuringud näitavad, et kõige õnnelikumad on need, kes lubavad endale ka negatiivseid tundeid.

Levinud on müüt, et õnnelik peab olema kogu aeg ja see on inimese jaoks loomulik seisund. Kui sa ei ole õnnelik, siis on sul midagi viga. Mõtle positiivselt ja jäta negatiivsed tunded kõrvale, siis saab kõik korda. Kes poleks lugenud romaane, kus abieluettepanekul lubatakse pruut õnnelikuks teha. Tegelikult ei saa keegi teine sind õnnelikuks teha, peale sinu enese.

Need meie ajale omased uskumused on viinud selleni, et vastuvoolu ujumist ja katsumusi on hakatud pidama häireseisundiks või lausa haiguseks. Üha rohkem inimesi langeb n-ö õnnelikkuse lõksu, taotledes lakkamatut positiivset meeleseisundit. Pidev õnnelikkus ja positiivsus jääb aga saavutamata ning inimene takerdub just seetõttu halba enesetundesse ja pettumusse.

Positiivne mõtlemine ei ole kuldne võti kõikide probleemide lahendamiseks. Kõige õnnelikumad pidavat olema hoopis need inimesed, kes lubavad endale ka teisi, koguni negatiivseid tundeid.

Inimene võib küll järel vedada vanu muresid ja tunda muret tuleviku pärast. Aga järgi mõeldes on praegusel hetkel on kõik üsna hästi. Sellest tuleb õppida rõõmu tundma.

Sarnased artiklid