Mis on hea abielu saladus?

Kodutohter
06.04.2017
Õnnelik paar naudib teineteise seltsi. | Shutterstock

Statistika järgi liidavad abikaasasid samasugused väärtushinnangud, truudus ja hea seks. Matkad ja romantilised üllatused lisavad kooselule värve.

Nii hoiad kooselus sädet

1.         Nii nagu laulusaates "Laula mu laulu" on igal osavõtjal üks päev, kus kõik teevad tema valitud tegevusi, võiks sedasama rakendada ka kooselus ning korraldada teineteise nädalalõppe või päevi. Siis viib üks partner teise tegema neid asju, mida ta tahab, ning teine võtab sellest avatud meeltega osa. Selliste päevade või nädalalõppudega lõhutakse igapäevast rutiini ja õpitakse paremini tundma nii iseennast kui ka partnerit.

2.         Pea teist meeles ja kallista. Kallista köögis askeldavat abikaasat ja anna talle musi. Puudutus teeb heameelt ja paneb ka inimesed nurru lööma.

3.         Üllata ja viska nalja. Kui saadad abikaasa ostunimekirjaga poodi, siis kirjuta loetelu lõppu näiteks "Julge hundi rind on rasvane! Ära võid unusta!" või "Läbi raskuste tähtede poole!", kui poes on pikad sabad.

4.         Ühised jututeemad ja huvid kannavad paarisuhet. Kuula oma partner ära, kuid pea hoolt selle eest, et saaksid ka ise kõneaega. Teine ei pruugi aru saada, et mingi teema on sulle oluline, kui sa seda ei maini.

5.         Paarisuhe on sümbioos, kus mõlemad annavad oma osa. Ühist aega tuleb leida, et rääkida mõlema soovidest ja unistustest. Paarisuhtes ei maksa pidada arvet ega lugeda punkte – mina tegin nii palju, aga sina mitte –, vaid püüda anda ise rohkem, et teha teist õnnelikuks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid