Kui uskuda reklaame, siis võivad toidulisandid korda saata imesid. Kuidas ja missuguseid tarvitada, et hambad säraksid, karv läigiks ja luud-liigesed ning lihased säilitaksid igavese nooruse?
Tegelikult on organismil konkreetset toidulisandit vaja ainult siis, kui sellest on organismis puudus. Samuti tuleb arvestada asjaoluga, et iga organism on omamoodi.
Kõik preparaadid mis ravivad, kannavad nimetust ravim. Nende registreerimiseks on hästi ranged nõuded. Et tablett või pulber või vedelik muutuks ravimiks, peavad sel olema tõestuspõhised uuringud taga. Toidulisandeid pole tihtipeale suurtes katsetes uuritud. Tõestuspõhised katsed eristavad toidulisandit ravimist. Toidulisand ei ole mõeldud ravima, ennetama või leevendama ühtegi haigust või haigusseisundit.
Toidulisand ei asenda tavatoitu ega sobi dieedi ajal toidu asemel. Kui inimese toidulaud on rikkalik ja mitmekesine, siis pole toidulisandit vaja võtta. 20–30 aastat tagasi ei olnud ühtegi toidulisandit, samuti oli meie toidulaud, eriti talvel, üpris ühekülgne. Siis ju polnud aastaringselt saada kõikvõimalikke tsitruselisi, banaane, ploome, melonit. Aga haigusi oli protsentuaalselt vähem ja suurt rolli mängis siin E-ainete puudumine. Praegusel ajal on meie mitmekesise toitumise suurim miinus, et eksootilised puuviljad, mida müüakse talv läbi, võivad olla täis säilitusaineid ja pestitsiide. Seega ei maksa neid palju süüa, targem on keskenduda kodumaisele köögiviljale.