Mõnule koduspaas
Kodutohter
21.08.2022
Shutterstock

Kuuma ilmaga ei taha keegi sauna minna, kuid ürtide järgi lõhnav jahe vann on just see, mis elu mõnusaks teeb.

Isegi oma pisikese vannitoa saad muuta tõeliseks koduspaaks!

Kui vannitoas on liiga palju asju, vaata kriitilise pilguga üle, kas kõik see kuulub ikka vannituppa - äkki saad midagi panipaika viia? Säti võimalusel endale vannituppa ka üks mõnus pehme istumiskoht, pane valmis pehmed rätikud, süüta romantilised küünlad ja poe hommikumantlisse. Sega eelnevalt valmis ka kehakoorijad jms. abivahendid, mida plaanid oma koduspaas kasutada. Oluline on ka see, et võtad endale mitu tundi segamatult spaaõhtu jaoks aega.

Pane suurde kannu kase-, melissi-, tüümiani-, lavendli- või piparmündilehti või hoopis kuuse- või männikasve. Vala peale keev vesi ja jäta jahtuma. Kalla kannutäis läbi sõela vannivette. Vannivette või lisada ka 3-4 supilusikatäit meresoola. Tee suurde kruusi taimetee, mis soodustab uinumist. Selleks sobib piparmündi- melissi või humalatee. Jäta jahtuma või lisa jääkuubikuid.

Sega valmis kehakoorija: pane kaussi paar-kolm supilusikatäit soola või suhkrut, lisa oliivi- või rapsiõli ning paar tilka eeterlikku õli. Hea koorija on ka kasutatud kohvipaks, kuid see ajab torud umbe.

Viimasena võid lisada vanni roosiõisi või kaselehti, kuid need peab enne vanni tühjaks laskmist kokku korjama.

Jäta kõrvale nutiseadmed, luba endale rahulikku mõtlemise ja olemise aega kuni tuleb aeg voodisse heita. Oled oma kehale teinud kingituse, mille eest ta sind tänab!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid