Nii vähendad nutitelefoni kasutamist

Kodutohter
03.05.2021
Shutterstock

Mõtle, kas nutitelefon on kasvanud sulle käe külge kinni?

Mitu korda päevas peab vaatama Delfi uudiseid ja Facebook`i postitusi, siis vahetama WhatsAppis ja Messengeris sõnumeid. Iga natukese aja pärast tuleb jälgida seda, kui paljud on Instagrami pilte laikinud. Nutitelefon on kasvanud käe külge kinni.

Proovi seitsmepäevast paastu ja otsi teisi tegevusi. Selle asemel, et hoida nina telefonis, vaata parem ringi, kuidas kevad edeneb.


 

Kirjuta üles, mitu korda päevas võtad telefoni kätte ja kui kaua seda kasutad.

Pane endale ajapiirid, kui kaua võid iga päev telefoniga netti ja äppe kasutada. Lepi endaga kokku, et kasutad päevas neid tund aega.


 

Lülita välja kõikvõimalike portaalide ja uudiste äpid, mis pidevalt teateid ja uudiseid saadavad. Palu sõpru, et nad hoopis helistaksid sulle.


 

Kui tunned end üksildasena, helista sõbrale ja räägi üks maratonkõne. See on midagi muud, kui lühisõnumite vahetamine, sest kuuled teise häält. Kuula, mis sõbral uudist ja räägi enda muredest.


 

Kirjuta üles asjad, mida teed vähem, sest telefonis surfamine võtab palju aega. Millal lugesid raamatu läbi? Millal käisid õhtul jalutamas? Otsusta, et teed neid asju rohkem.


 

Lae telefoni äpid, mis piiravad ja takistavad telefoni kasutamise aega (Offtime, Moment jne).

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid