Talla all on konnasilmad. Mida ette võtta?

Kodutohter
08.01.2019
Konnasilmad kipuvad tekkima kohtadesse, mis on suurema surve all. | Shutterstock

Kuidas saada kergesti lahti tallaalustest konnasilmadest?

Kiiret moodust ei ole. Ravi on pikk ja vaevaline. Kodune hooldus ja ravi võiks olla selline.

* Leotage jalgu soojas vees umbes 15 minutit. Veele võib lisada soola või õli.

* Eemaldage paksenenud sarvkiht pimss kivi või kosmeetilise raspliga. NB! Nahapaksendite eemaldamiseks ei või kasutada kääre, žiletitera ega muid teravaid instrumente, sest nendega võib kergesti vigastada tervet nahka ja tekitada põletikku.

* Seejärel pange konnasilmale konnasilmavedelikku või -plaaster. Vedelikku tohib panna ainult konnasilmale, ravim ei või sattuda ümbritsevale nahale.

* Enne ravi määrige konnasilma ümbrust vaseliini või rasvase kreemiga – see kaitseb nahka sinna juhuslikult sattunud konnasilmavedeliku eest.

* Konnasilmavedelikku kasutage iga päev. Plaastrite vahetamise sagedus on märgitud pakendile.


Vanurid ja diabeetikud ei tohi konnasilmaplaastreid tarvitada.

Konnasilmale mõjuva surve vähendamiseks ja valu leevendamiseks võite kasutada U-kujulist vilditükki. Ümmargust vildirõngast pole soovitatav kasutada, kuna siis konnasilm laieneb.

Kui 2–3 nädala jooksul pole tulemust märgata, peaks kaaluma muid meetodeid.

Kirurgiliselt konnasilma ei kõrvaldata.

Võimalik on veel paikne külmravi ehk krüoteraapia: külmutamiseks kasutatakse vedelat lämmastikku. Konnasilmale vedela lämmastiku manustamine võib põhjustada ebamugavust, protseduur võib olla veidi valulik ja tekitada ville. Konnasilma täielikuks eemaldamiseks võib olla vaja korrata vedela lämmastikuga ravi iga 1–3 nädala järel kokku 3–6 korda.

Jalaravikabinetis eemaldatakse konnasilmi, kuid see ei tähenda, et need uuesti tagasi ei tule.

Kui tallaalused konnasilmad tekivad üha uuesti, võib see tuleneda jalalaba väärasendist või ehitusest. Konnasilmad kaovad iseenesest, kui pöia kuju muutused (lampjalgsus jm) korrigeerida (nt tallatoega) ja kanda sobivaid jalatseid. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid