Üleminekuaastad ei tähenda vanadust

Kodutohter
23.05.2018
Tänapäeval arvab nii mõnigi naistearst, et üleminekuaastad on naise parimad aastad, kõik sõltub suhtumisest. | Shutterstock

Üleminekuaastad kuuluvad naise ellu niisama loomulikult kui menstruatsiooni algaminegi.

Menstruatsiooni algus ei sümboliseeri naiselikkust, vaid see on märk: oled jõudnud viljakasse ikka, mis ei kesta igavesti.

Samuti ei tähenda üleminekuaastad naiselikkuse kadumist, vaid seda, et seksuaalelu võib rahus edasi elada ega pea muretsema rasestumise pärast.

Pealegi tähendab menstruatsiooni lõppemine paljudele naistele suurt kergendust, eriti neile, kellel see oli valulik ja vererohke – enam ei pea võtma valuvaigisteid, ostma sidemeid ega tarvitama rasestumisvastaseid vahendeid. Raha kokkuhoid missugune! Rasestumisvastastest vahenditest soovitatakse loobuda küll alles siis, kui viimasest menstruatsioonist on möödunud vähemalt aasta.

Tänapäeval arvab nii mõnigi naistearst, et üleminekuaastad on naise parimad aastad, kõik sõltub suhtumisest.

Positiivne suhtumine tähendab, et nähakse elus paremaid võimalusi; negatiivne aga seda, et kui neid aastaid kardetakse, siis võibki see aeg olla kehvapoolne. On ette tulnud sedagi, et juttudega üleminekuaastatest hirmutatakse üksteist; kardetakse, et naiselik veetlus kaob, et kohe-kohe algab vanadus.
Tegelikult pole sugugi nii. Siin võib tulla mängu ka kadedus; kui keegi tunneb end üleminekuaastates hästi või hakkab oma välimuse eest veel rohkem hoolitsema ja teine(sed) on hooletum(ad)-laisem(ad), siis võib see sõbrannade ringkonnas tekitada paksu verd ja kuulujutte.

Seepärast ei juleta vahel isegi parimale sõbrannale tunnistada, kui kasutatakse hormoonasendusravi. Kuid ei tasu unustada, et hormoonasendusravi on igaühe enda valik, mida teised ei tohiks arvustada. Pealegi – mis ühele sobib, ei pruugi teisele olla sugugi niisama hea.

Sarnased artiklid