Helen Lokuta – teistsugune primadonna
Tiiu Talvist
05.06.2015

Juunikuu on käes. Jaanipäevaeelne aeg oma valgete ööde ning lopsaka värske rohelusega on hingematvalt ilus ja lausa kutsub loodusesse. Teatriinimesele – kui ta just mõnes suvelavastuses kaasa ei tee – tähendab see aeg viimaseid etendusi enne kauaoodatud puhkust.

 

Poolest juunist saab teatrist "lahti" ka Rahvusooper Estonia ooperisolist, metsosopran Helen Lokuta. Suveks tal plaane jätkub. "Meie perel on erinevates Eesti paikades olemas lausa kaks maakohta – minu abikaasa isatalu ja minu isatalu. Suvel võtame aega ja oleme mõlemas talukodus pikema aja, et jõuaksime oma vanematega koos olla, et vanavanemad saaksid rahulikult oma lapselapsi näha ja koos nendega aega veeta."

 

Naudib Eestimaa suve

"Suvine maaelu on minu jaoks hästi tore ja lõõgastav: kasvatame oma maakohtades natuke kartuleid, juurvilju, maitsetaimi ja maasikaid, lastel on tore basseinis hullata ja batuudil hüpata, õpetame neile veidi ka suvist aiatööd," räägib Helen, kelle jaoks on väga tähtis, et tema lapsed näeksid, et elu ei toimu ainult linnas.

Heleni meelest on siinne loodus nii rikas ja ilus, et kindlasti veedetakse suurem osa ajast suvel koos perega Eestimaa kaunites paikades. Loomulikult on lastega pere meeliskohtadeks siinsed ilusad mererannad. "Tallinnas on meil koduaknast kaunis vaade Kalarannale. Meie lemmiksuvitusrannad on aga Vääna-Jõesuus ja Saaremaal, Hiiumaal ning kindlasti ka Pärnus," räägib Helen ja tunnistab: "Eestimaa suvi on nii südamelähedane, et ma kohe kuidagi ei raatsi siit kuhugi ära sõita. Pigem võtan oma kodus vastu välismaal elavaid sõpru-sugulasi ja veedan nendega koos aega siin – Tallinn ühes mere ja kauni rohelusega on ju täielik kuurortlinn!"

Samas meeldib Helenile väga ka reisida. Kui Eestis on talv või varakevad, põrutab nende pere sageli kuhugi soojale maale. Selle aasta märtsikuus käidi näiteks Boracay saarel Filipiinidel ja Hongkongis, kus siis nauditi päikest ja sooja vett täiel rinnal.

 

Kodus kõige parem

Helen ei ole Eesti fänn ainult suviti: vaatamata sellele, et ta on seoses õpingute ja tööga palju aega veetnud välismaal, ei ole ta siiani soovinud sinna päriselt jääda. Õppinud ja töötanud on ta Saksamaal ja Soomes, kontserte ja etendusi on antud Ameerikas, Iisraelis, Itaalias, Rootsis ja mujal Euroopas, augustikuus ootab ees kontserttuur Kanadasse. Ometigi on ta alati kerge südamega Eestisse tagasi tulnud.

"Võimalusi ja ettepanekuid jääda on muidugi olnud, aga kuna lapsed on veel väikesed ja minu pere eelistab elada siin, on see paljuski mu otsuseid mõjutanud. Olen tundnud, et veel ei ole see hetk, et mingiks perioodiks jälle mujale kolida. Praegu tunnen end hästi Eestis," selgitab ta. "Meie juured on siin ja oma kodus tunned end ju ikka kõige paremini."

Samas, kui kutsutakse, ei jäta ta kasutamata võimalusi käia võõrastes riikides esinemas. Eriti, kui seal on soe, muigab ta.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid