Keskiga ja esimesed kortsud – lõpuks ometi!

Tekst Riina Reiman-Männiste
13.05.2010

Kohtumisel kaanepersooniga on küsija jaoks alati ka isiklik väärtus – kes nakatab elurõõmuga; kes toob vestlusse tõsisemaid mõtteid ja näitab maailma neid tahke, mida pahatihti ise ei märkagi; kes on ehe tõestus tahtejõu ja õnnestumiste seosest.

Kui ma näitleja Pille Lukin-Kangurile esimest korda helistan, säristab ta pannil kotlette ning vastab sõbralikult, et samal ajal telefoniga rääkimine ei sega kokkamist kohe kuidagi. Tõsi, rääkida ta armastab. Palju, vahel isegi väga palju, ja mida rohkem temaga suhelda, seda enam tekib tunne, justkui vestleksin vana hea tuttavaga. “Ei ole ma midagi nii tore, minu sees elab väike kuradike ka,” kostab teiselt poolt telefoniliini ja pärast mõningast arutlemist saan intervjuuks nõusoleku: “Oi, ma olen ikka edev ka...”

Esmaspäevased jazziõhtud Teatri Puhvetis
Kell käib alles 10ndat hommikutundi ja kohviku Teatri Puhvet uksed pole veel avatud, kuid Pillel on kõik juba organiseeritud. Tagauks viib läbi köögi saali, kus igal esmaspäeval kell 19 kogunevad d˛ässisõbrad elavat muusikat nautima. Guido Kanguri ja Pille Lukini eestvedamisel.
“Guidole on jazzmuusika kogu aeg meeldinud. Teatri Puhveti omanikud olid kohe päri oma ruume loovutama ja Guido ammuse mõtte teoks tegema. Esimestel kordadel olin näost punane ja tahtsin läbi põranda vajuda, sest bänd mängis otse kööki viiva ukse ees, taustaks kostis pidevat lihavasardamist ning ümmargusest ukseaknast paistis köögis toimuv. Aga eks ma vaikselt õpin, et kõik ei saagi olla perfektne ja asjad kujunevad tasapisi,” nendib Pille väärtuslike kogemuste põhjal ning tunnistab, et seda “jatsu-värki” meeldib talle ikka väga korraldada.
“Teatri Puhvetisse kogeneme esmaspäeval just sellepärast, et see on teatris ainus puhkepäev ja ka muusikud on siis vabamad. Lisaks väljakujunenud kuulajaskonnale tuleb muusikat kuulama ka juhupublik. Koos käivad Eesti parimad muusikud! Tõesti! Kusjuures hästi šeff värk on see, et nad ise avaldavad soovi tulla, kuna neile meeldib vahetu kontakt publikuga ja hubane atmosfäär. Hea kontakt muusikutega annab meile Guidoga jõudu ning tahtmist seda edasi teha.”

Sõru Jazz Hiiumaal
Pille meenutab Sõru Jazzi sünnilugu kui sobivat hetke, mil kokku said pakkumine ja nõudlus, sest kui sügisest kevadeni on igal esmaspäeval jazzi nauditud, siis kuidas sa ühtäkki kogu suve puhkad. Sellel suvel, 19. ja 20. juunil toimub Sõru Jazz kolmandat korda. “Sõru asub Hiiumaal ja üritus toimub ühes paadikuuris. See on pigem kodune kui laiadele massidele mõeldud pidustus. Aga oleme oma tegevust laiendanud ka ja 26. juunil läheb Sõru Jazz külla Eestimaa teise nurka – Ida-Virumaale, kus on Guido kodukoht,” räägib korraldaja Pille õhinal.
“Kui ma ise ürituse köögipoolega ei tegeleks, siis ei saakski aru, kui palju aega, lihvimist ja meilide edasi-tagasi saatmist ning kokkulepetele jõudmist nõuab iga nüanss. Ometi on kõik nii põnev ja lisab elule mõnusat pinget. Eriti veel minule, kes mingist jazzist ei osanud üldse lugu pidada. Selline muusika oli minu jaoks võõras. Aga igal asjal on oma aeg ja nõnda on ka minu muusikaline maitse tänu Guidole muutunud. Nüüd ma lähen lausa jazzi sisse ja mul on selles muusikas hea olla.”

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid