Laste karvased abilised – teraapiakoerad
Siiri Lelumees
11.08.2015

 

Koerad on ustavad sõbrad ja vahvad lemmikloomad. Mõned koerad on ka suurepärased tervendajad. Teraapiakoerad suudavad arendada laste emotsionaalseid oskusi, maandada ärevust ja hirme ning tõsta enesehinnangut.

 

 

Eestis on üha rohkem koeri ja koeraomanikke, kes soovivad teisi inimesi, eriti lapsi, aidata. Seda saavad nad teadlikult ja sihipäraselt teha teraapiakoertega.

 

Sõbralikud ja tasakaalukad loomad

Erinevalt pimedate juhtkoertest, keda koolitatakse juba kutsikaeast alates, võivad teraapiakoerteks sobida kõik koerad hoolimata vanusest, suurusest ja tõust, kinnitab Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu (EATÜ) juhatuse liige Maarja Tali.

Loomulikult peavad nii koer kui ka koerajuht osalema koolitusel, läbima sobivustesti ning sooritama eksami.

Maarja Tali räägib, et teraapiakoera eksami saavad sooritada vaid täiskasvanud koerad. "Teraapiakoerteks sobivad need, kes on sõbralikud ja tasakaalukad; nad peavad olema koerajuhi poolt hästi kontrollitavad ega tohi ühelgi juhul käituda inimese suhtes agressiivselt."

Loomulikult peaks tulevane teraapiakoer nautima ka võõraste inimestega suhtlemist.

Eestis testib, koolitab ja eksamineerib teraapiakoeri MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing. "Praegu on registreeritud 22 rahvusvahelise litsentsiga teraapiakoeratiimi," nendib Maarja Tali, kes koos oma Alaska malamuudi tõugu koera Susiga on Eesti esimene nn lugemiskoeratiim. Rõõmustavalt on huvi teraapiakoerte kasutamise ja koolitamise vastu aina kasvanud, seda nii koeraomanike kui ka õppe- ja raviasutuste seas.

 

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid