Lenna Kuurmaa – täiskäigul läbi elu
Tiiu Talvist
04.05.2017

Lenna Kuurmaale

meeldib elada spontaanselt, sest liigne asjade raamidesse surumine toob kaasa ülearuse stressi. Et aga kõik tehtud saaks – ta ellu mahuvad peale pere ja muusika veel kool ja maakodu – tuleb sageli kõik peensusteni läbi mõelda ja planeerida. Kõike jõuab, kui tahad!

 

Kuna kohtume Tallinn Music Weeki ajal ja oleme juhuslikult sattunud ühe õhtuse kontserdi ülesseadmise epitsentrisse, siis lähebki jutt kõigepealt käimasolevale festivalile. Minu üllatuseks ütleb Lenna, et sel aastal ta selle muusikapeoga esinemise poole pealt seotud ei olnudki. Seevastu käis ta festivali raames koos muusikust elukaaslase Robert Vaigla ehk Robiga lastele ja noortele laululoomise töötuba tegemas.

Kuna nii Lenna kui ka Robi tegelevad ise ka muusika kirjutamisega, oli tore rääkida lastele oma kogemustest sellel alal ja koos mõned viisijupidki välja mõelda. "Kuna mõned asjad, mis meil olid plaanis läbi rääkida, olid väiksemate laste jaoks veel liiga spetsiifilised, sai kohapeal palju improviseeritud ja üldkokkuvõttes oli meil väga vahva," sõnab Lenna.

 

Elu suurim väljakutse

Polegi võib-olla suur juhus, et Lenna sel festivalil just sellist ülesannet täitis: on ju neil Robiga kodus kaks kõige ägedamas vanuses pisikest tütretirtsu. Tütar Ami sai hiljuti nelja-aastaseks ja pesamuna Matilda tähistas just oma teist sünnipäeva.

"Mõlemad on praegu nii toredas eas, et kogu aeg midagi muutub – uusi oskusi tuleb juurde, lisandub muidugi ka uusi tujusid. Väga intensiivne periood, aga samas tore ja õpetlik," tunnistab Lenna.

Kuidas saabuv emadepäev täpselt välja nägema hakkab, värske ema veel prognoosida ei oska. Kindlasti on aga emadepäev ka nende peres väheke pidulikum, koogi ja lillede päev. Lenna tunnistab, et ehkki uus staatus on tema jaoks ikka veel nii värske, on ta nüüdseks juba peaaegu oma emarolliga harjunud. "Ma arvan, et emaks olemine ja laste kasvatamine on elus üks suuremaid väljakutseid, mis samas annab elule mõtte," arutleb ta.

Lenna meenutab, et kuigi tal on noorest east hoolimata seljataga juba parasjagu elukogemust, oli emaks saamine tema senise elu üks suuremaid muutusi. Täistuuridel pöörlevalt elukarussellilt polnud sugugi lihtne maha astuda, ent naise sõnul otsustas ta emaks saades teadlikult olla tööst veidike eemal ja emaks olemisele keskenduda. Samas läks kõik tema elus pärast esimese lapse sündi kuidagi loomulikult paika. "See on juba mingil viisil nii loodud, et me, naised, kuidagi kusagilt teame, kuidas asju õigesti teha. Vaist!"

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid