Ooperilaulja ja omanimelise fondi juhi Pille Lille muusikuteed kõrvalt vaadates tundub kõik väga sirgjooneline ja loogiline. Tegelikult pole mitte kõik tema elus läinud kõige otsemat teed ning hoopistükkis tõrked ja tagasilöögid on tihtipeale osutunud edasiviivaks jõuks.
Sel suvel ootavad Pille Lille Muusikute Fondi ees Euroopa Liidu projekti raames mitmed maailma tippklassi kuuluvad kontserdid. Teavitustöö seoses Euroopa Aju aastaga pöörab tähelepanu sellele, kuidas klassikaline muusika mõjutab inimaju arengut.
Tervisega oleks olnud seotud ka Pille Lille esmane erialavalik, kuid elul olid tema jaoks teised plaanid. "Ma tahtsin minna pärast keskkooli arstiks, aga ma ei suutnud keskmist hinnet saada 4,5. Siis otsustasin minna hoopis konservatooriumisse ja astusin muusikapedagoogikasse," jutustab Pille, andes ühtlasi aimu esimestest tõrgetest oma teel. Sügavam põhjus peitus toona kontserdireisis Poola täpselt keskkooli lõpueksamite aegu ning hiljem kõiki eksameid üksi järele teha oli märksa keerukam. "Ma eelistasin laulda ja niimoodi see läks, kui sõitsin Poola esinemistele. Jumal küll, keegi ei saanud siis ju välismaale, see oli meile uskumatu reis," meenutab ta nüüd. "Väga selge käänak toimus, muidu oleksin kindlalt arstiks läinud."
Mõttemaailm on kõige alus
Hoolivus, teiste märkamine ja aitamine on meie vestlust pidevalt läbivad märksõnad ning samasuguse abistamise soone on endale varasest lapsepõlvest kaasa saanud Pille abikaasa Jaak Lill, kelle vanemad olid arstid. Kui Pille on enda jaoks üha selgemaks mõelnud inimese mõttemaailma olulisuse ja selle seose tervisega, siis tema kaasa Jaak aitab kiropraktikuna vabastada inimesi füüsilistest ja vaimsetest pingetest. Kõlab kui üks perekondlik missioon.
Pillet hakkas mõtlemisviis paeluma juba üsna noorelt, kui tal õnnestus 14-aastaselt tutvuda õele klaveritunde andnud Gunnar Aarmaga. Suhtlema jäädi mehe eluvärava sulgumiseni.
"Väga tihti, kui ma Gunnar Aarmaga kohtusin, küsis ta, kas sa oled oma eluga rahul. Nooremana ei osanud ma sellest midagi mõelda. Aga tõepoolest, kui me küsiksime endalt, kas olen rahul kõigega, mis mind ümbritseb – kas olen rahul oma töö, pere, sugulaste, sõpradega? Rahulolu tekib, kui lased sel enda mõtteis sündida," jutustab Pille.
Ta leiab, et inimene peaks endalt rohkem küsima. "Mõttemaailm on kõige olulisem. Üks Gunnar Aarma põhiõpetus, mis ma elusse kaasa sain, oli see, et inimene on iseenda suhtes kõikvõimas oma mõtetes. Usun seda täiesti. Inimene on võimeline oma mõtetega looma oma maailma ilusaks või koledaks. Ja ilusaks loomine on imelihtne, sest on vaja mõelda lihtsalt ilusaid mõtteid."
Loe edasi ajakirjast...