Puhkus!

Marika Vingissar
03.07.2017

Õnnestunud puhkus algab juba viimasel töönädalal. Siis on mõistlik teha aastast kokkuvõte, et suvilas lõkke ääres istudes ei peaks tööasjadele mõtlema.

 

  1. Puhka kaks nädalat

Tark inimene alustab oma puhkust kolmapäeval ja ka lõpetab selle siis. Nii saab ta lisaks puhkusele veel kaks lühikest töönädalat. Esmaspäeva asemel on pärast puhkust lihtsam tööle naasta neljapäeval, sest siis järgnevad kahele tööpäevale jälle vabad päevad.

Puhkusel peaks olema vähemalt kaks nädalat järjest, sest muidu ei jõua korralikult puhkuselainelegi, kui juba peab tööle tagasi minema. Tööst taastumine vajab aega. Mida suurem on olnud töökoormus, seda raskem on töömõtetest lahti lasta.

Hea oleks jätta osa puhkust ka hilisemaks, sest psühholoogid väidavad, et ainuüksi puhkuse ootus ergutab ja rõõmustab.

 

  1. Tõmba otsad kokku

Õnnestunud puhkus algab juba viimasel töönädalal. Siis peaks võtma pisut aega, et teha aastast kokkuvõte. Pane paberile kirja, mis läks hästi ja mis meeldis. Ja pane kirja ka see, mis ärritas ja mis jäi tegemata. Nii on lihtsam tööasjadest lahti lasta, et need ei tuleks kummitama suvilas lõkke ääres istudes või reisil restoranis õhtustades. Kasulik on üles kirjutada ka kõik pooleli jäänud ja sügisel algavad projektid ning koostada esimese puhkusejärgse tööpäeva plaan. Kuigi see tundub mõttetu, hoiab see esimesel tööpäeval palju aega kokku ja sisseelamine läheb valutumalt.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid