Ära pista pead liiva alla, vaid leia motivatsioon

Kodutohter
29.01.2023
Shutterstock

Jaanuar on hooaeg, mil kõik annavad lubaduse ja tahavad puhtalt lehelt uut elu alustada.

Kuid lubadus ei täitu tavaliselt mõne kuu jooksul. See on osaliselt seotud enesepettusega ega vii soovitud tulemuseni.
Elustiilimuutus on, nagu nimigi ütleb, elustiili muutus, s.o pikaajaline ja kaugeleulatuv muutus. See eeldab, et inimene on tõesti motiveeritud tegema oma elus mõnda muudatust, mis viib praegusest parema tulemuseni.
Siis me ei räägi sellest, kas on jaanuar, veebruar või mai, vaid alustada tasub, kui selleks on vajadus. See pole jaanuari asi, kuigi loomulikult on kõik tervisetööstuses rahul, et inimesed teevad seda jaanuaris.

Muutuste toimumiseks ja uute elustiilide püsivaks muutmiseks on kõige olulisem motivatsioon. Muutus saabub siis, kui mõtleme sellele, mis on elus tõeliselt oluline, st et teeme enesetunde paremaks, pöörame tähelepanu ja tõstame end pjedestaalile.
Kui inimene mõistab oma tervise väärtust ja avastab liikumisrõõmu, siis on võimalik, et sellest saab elustiil. See võib kesta aasta, kaks või vähem, olenevalt inimesest.

Motivatsiooni võib mõjutada gruppi kuulumine, kus üks inimene teist julgustab. Kui hakata üksi treenima, võib tõesti olla raske leida piisavalt motivatsiooni. See on põhimõtteliselt kõige tähtsam. Kui tahad klaverit mängima õppida, pead selleks olema motiveeritud. Motivatsiooni olemasolul püütakse enamasti ka vastavalt tegutseda ja eesmärgini jõuda, mis antud juhul võib tähendada kaalu langetamist, paremasse vormi jõudmist või igapäevaeluga toimetulekut.
Inimesed ei sea ju põhiliselt eesmärgiks suuremaid lihaseid, vaid seda, et saaks paremini hakkama. Motivatsioon peab tulema inimesest endast. Treener ei tõsta kedagi diivanilt maha, aga isegi kui teeb, pole selline muutus jätkusuutlik. Kui inimene midagi ei taha, siis ta seda ei tee. Oluline on endale tunnistada, kui oled ebaõnnestunud, võtta end kokku ja üritada uuesti, mitte pista pea liiva alla.

Sarnased artiklid