Avasta oma intuitsioon

Kodutohter
22.08.2020
Shutterstock

Miks on intuitsiooni vahel raske usaldada enne? Tihtipeale oleme targad alles tagantjärgi.

Avasta oma intuitsioon

 

Miks on intuitsiooni vahel raske usaldada enne? Tihtipeale oleme targad alles tagantjärgi.

 

Enamasti pole probleem selles, et me ei kuulaks oma intuitsiooni ehk kõhutunnet, vaid meil puudub julgus seda järgida. Teadlasel võib näiteks puududa julgus uurida edasi uurimissuunda, mida peetakse rumalaks. Taganjärele võib selguda, et suur avastus jäi tegemata.

Sellepärast korduvad ajaloos olukorrad, kus geniaalsed ideid tõrjutakse, sest neid peetakse võimatuteks. Näiteks Leonardo da Vinci. Ta oli kahtlemata geenius, kuid kirjutas oma päevikus, et teda põlati, sest tema leiutised tundusid hullumeelsed.

 

Tunne ära õige intuitsioon

Kui näed vaimusilmas, mida kõike võib su lapsega kooliteel juhtuda, või muretsed, kui abikaasa sõidab pikka teed libeda ja tuisuga, siis need on sinu hirmud, mitte intuitsioon.

Usaldada tasub teadlikku, ehk intelligentset intuitsiooni ning seda ei maksa segi ajada ebausu, soovide või hirmudega.

Kuigi intuitsiooni peetakse emotsioonide põhiseks ja isegi müstiliseks, siis tark intuitsioon on üsna ratsionaalne ning põhineb teadmistel, vaistul ja elukogemusel. Kuigi kirurg toetub oma töös paljuski intuitsioonile, ei opereeri ta kunagi juhusliku kõhutunde või meeleolu põhjal. Tema intuitsioon toetub tipptaseme asjatundja kogemustele.

 

Oma intuitsiooni saab testida: kui otsid vastust, viska münt maha. Kui see juhuslik tulemus tekitab pettumust, siis ütleb su intuitsioon midagi muud.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid