Lastel on suvine suurim lõbu batuut, kuid sellega juhtub ka palju õnnetusi. Sellepärast tasub üle korrata turvanõuded.
1. Batuut vajab piisavalt ruumi ja ei mahu sellepärast kitsasse hoovi. Hüpped võivad minna ootamatult kõrgeks ja hüppaja ei halda enam hüppe suunda. Näiteks batuudi kohale ulatuvad puude oksad, või batuudi turvavõrgu kõrval olev sein võivad põhjustada tõsiseid vigastusi. Samuti ei tohi midagi panna batuudi alla. Batuudi peab üles panema sinna, kus on piisavalt ruumi ja kust saab hüppavaid lapsi jälgida.
2. Hüpata tohib korraga vaid üks laps. Suur osa batuudil tekkivatest vigastustest tekivad just üksteise otsa kukkumisest. Kui mitu erineva kaaluga inimest hüppab ühel ajal, siis väiksemad hüppajad saavad liiga suure hoo ja võivad jääda suuremate kukkujate alla. Nii võib välja väänata või murda jalgu ja käsi. Halvimal juhul võib tekkida ribimurde või kaelavigastusi.
3. Suurem osa õnnetusi saaks ära hoida. Turvavõrk, jälgimine ja üks hüppaja korraga on esmane ennetusmeetod. Korrapäraselt peab üle kontrollima batuudi kinnitused. Ettevaatlik peab olema igasuguste kukerpallide ja saltodega, sest nendega võib kukkuda pea ees ja vigastada kaela. Vihmaga on batuut libe. Ja kuigi hüpata on tore, peab vahepeal puhkama, sest väsinuna ei valitse oma keha enam hästi ja õnnetused on kergemad tulema.
4. Täiskasvanu peab kindlasti jälgima batuudil hüppavaid lapsi.