Juuste vitamiinid ning nende kasutamine

Azeta
30.09.2021
Sisuturundus

Kõigil meil on vahel olukord, kus juuksed ei ole täpselt sellised nagu ehk sooviksime. Sellisel juhul võivad abiks olla juuste vitamiinid, mis toetavad  juukseid vajalike vitamiinide ja mineraalidega.

Meist paljude jaoks on äärmiselt oluline omada ilusaid ning säravaid juukseid. Küll aga tekib tihti olukord, kus juuksed ei ole täpselt sellised nagu te seda ehk sooviksite. Sellisel juhul võivad teile abiks olla juuste vitamiinid, mis toetavad teie juukseid vajalike vitamiinide ja mineraalidega. Vitamiinid on meie kehas olulisel kohal, ning täpselt sama kehtib ka rakkude puhul, mis vastutavad meie juuste tervise eest. Meie juuksed on suuremas osas valmistatud struktuurvalgust, mille nimi on keratiin. Kui meie kehas ei ole piisavalt vitamiine juuste normaalseks kasvamiseks ning olukorra säilitamiseks, siis läheb olukord halvaks. Esimese märgina näete ilmselt juuste kahvatut ilmet ning tõsisemate probleemide korral algab juuste väljalangemine. Selle vältimiseks on mõistlik enda kehas olevate vitamiinide hulka täiendada.

Mineraalid ja vitamiinid juuste tugevdamiseks

Keha vajab normaalseks toimimiseks palju erinevaid vitamiine ning mineraale. Kui konkreetselt välja valida parimad juuste vitamiinid, siis kindlasti ei saa mööda vaadata A-vitamiinist ja E-vitamiinist. A-vitamiini ülesandeks on abistada peanahka õli tootmisel, mille tulemusena säilitatakse niiskus ning välditakse kõõma teket. Samuti tugevdab see vereringet, mille tulemusena on juuste kasvamine lihtsam ja efektiivsem. E-vitamiini puhul on aga oluline aspekt sära lisamine juustele. Paljudes erinevates toodetes sisaldub E-vitamiini, kuid alati on võimalus seda ka vitamiinina tarbida. Mineraalidest on ehk kõige olulisem raud, mille abil transporditakse juustesse hapnikku. Tänu kõrgemale hapnikutasemele on juuksed tugevamad ning läikivamad.

Milliseid tulemusi oodata

Sarnaselt teistele toidulisanditele ei ole kunagi võimalik tagada kindlaid tulemusi, kuid kindlasti on märgata erinevusi. Teie juuksed on oluliselt tervemad juba mõne nädalase kasutamisega, ning saate taastada juuste loomuliku sära. Kõikide vitamiinide ja toidulisanditega tuleb äärmiselt hoolikalt jälgida soovitusliku kogust. Selle ületamine võib endaga kaasa tuua negatiivse mõju ning soovitud tulemused jäävad saavutamata. Küsimuste korral saate alati apteekri või perearstiga nõu pidada, ning leida endale parima lahenduse. Säravad juuksed ning hea enesetunne käivad koos, ning enda juuste toitmine on äärmiselt oluline.

 

                                                                                                           www.azeta.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid