Iga alkohoolne jook, olgu see vein, viin, õlu või siider, on segu süsivesikutest ja etanoolist, mis on puhas alkohol. Lonks alkoholi maandub kõigepealt maos, kust osa imendub vereringesse, tekitades surina peas. Ülejäänud alkohol suundub maksa.
Maksal on hämmastav võime kahjulike ainetega toime tulla. Edasi toimetab maks võõra aine sapipõide ja sealt kaksteistsõrmiksoolde. Just selles etapis ilmneb veel üks alkoholi ebameeldiv kõrvalnäht. Nimelt keerab alkohol nässu sisemise ravapõleti. Kuna etanoolil ei ole toiteväärtust, põletab organism selle esimesena. See aga tähendab, et kõik ülejäänud kaloreid sisaldavad toiduained kõhus, nagu näiteks veini kõrvale söödud juust, suunduvad rasvavarudesse. Mida rasvasemad on alkohoolse joogi kõrvale söödud suupisted, seda rohkem neid sinna ladestub.
Uuringud näitavad, et alkohol paneb meid keskenduma silmapilksele naudingule ja seega väheneb tahtejõud. Sellepärast ignoreerime võimalikke tagajärgi ning teeme kiireid ja ebatervislikke valikuid. Erineval valkudest ja süsivesikutest, mis nõuavad kehalt lahustamiseks energiat, läheb rasv juba otsemat teed pidi juba olemasolevale rasvakihile lisaks.