Kui mehel on stress...

Kodutohter
21.07.2022
Shutterstock

Kas arvate, et mehed otsivad kõrvalsuhteid selleks, et nautida seksi nooremate, saledamate ja võluvamate naistega?

Ilmneb, et tegelik põhjus on hoopis muus.

Ehkki enamasti arvatakse, et armuafääri puhul jäävad mehed kodus millestki ilma, kinnitavad uurimused, et pole olemas seost abieluseksi kvaliteedi ja mehe truudusetuse vahel. Loomulikult on kõige parem, kui mõlemad voodis õnnelikud on ja hästi klapivad. Kuid paljud abieluterapeudid kinnitavad oma ametikogemusele toetudes, et mehe kõrvalsuhte tegelik põhjus on emotsionaalse intiimsuse puudus ja tunne, et ta pole tõeliselt armastatud ega hinnatud.

Kui naine oma sõbrannadega kokku saab ja parajasti stressis on, panevad sõbrannad seda kohe tähele ja püüavad mure põhjust välja pinnida, või hakkab ta ise vabatahtlikult südant puistama. Nii või teisiti, asjaga tegeldakse ja pinged leiavad leevendust. Mehele aga tähendab stressikoorma tunnistamine seda, et ta näitab välja oma haavatavust - ja see on miski, mis meest just rõõmsaks ei tee. See lihtsalt pole tema võistlejavaimule kohane.

Mehed on sageli stressis, kuid tegelevad sellega viisil, mis võib naistele mõnikord isegi naeruväärne tunduda. Kes meist ei teaks meeste kommet tööpäeva õhtul õlut libistada. Paljudes maades on kombeks, et mehed astuvad pärast tööpäeva lõppu baarist või pubist läbi. Suurbritannias tehtud uuringu järgi kinnitas vaid 9,5% meestest, et neile meeldib õlle maitse; valdav osa, 85% meestest, vajas pubiaega selleks, et stressi leevendada.

Kui mees haub muremõtteid pigem omaette, selle asemel et neist rääkida, võib naine tõlgendada tema käitumist eemaldumisena ja see paneb tundma end kõrvalejäetuna.

Targem oleks jälgida, kas tema lähenemine stressile toimib. Kui see toimib ja pärast tunniajalist teleri vaatamist on ta valmis küsima ka kaaslase päeva kohta, siis - ükskõik kui ärritavana see ka tundub - on parim mitte sekkuda ega teda kritiseerida.

Taktikaliselt õige oleks lubada mehel endasse tõmbuda, ärgitamata teda ülearu suhtlema. Samal ajal võib talle lihtsalt mõista anda, et oled olemas, kui ta juhuslikult oma probleeme jagada tahab.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid