Kui usaldusväärsed on kodused vahendid gripi vastu võitlemisel?

Kodutohter
21.10.2022
Shutterstock

Rahvameditsiin on gripi raviks traditsiooniliselt kasutanud paljusid aineid, mida leidub pea igas kapis.

Paljusid vähe uuritud, mistõttu puuduvad nende kohta kindlad teaduslikud tõendid. Laboris tehtud uuringud on aga andnud paljulubavaid tulemusi ja seetõttu võite neid soovi korral proovida.

Mõned soovitavad abiks küüslauku – kas see tõesti toimib?
Rahvapärimuses on immuunsuse tugevdamiseks kasutatud erinevaid laukusid. Eriti palju häid toimeaineid on küüslaugus. Laboratoorsetes uuringutes on leitud, et see hoiab ära A- ja B-gripiviiruste ning rinoviiruste põhjustatud infektsioonid.
Probleem on selles, et vaatamata headele laboritulemustele ei ole uuringud laienenud loom- ja inimkatsetele. Seetõttu puuduvad teaduslikud tõendid küüslaugu immuunsüsteemi tugevdava toime kohta.
Mesi on rahvameditsiini abivahenditest kõige traditsioonilisem – mida selle tõhususest praegu teatakse?
Traditsiooniliselt on mett kasutatud paljude erinevate haiguste raviks. Viimastel aastatel on see aga tõusnud uuesti orbiiti, kui uuringud on leidnud, et see sisaldab muu hulgas antibakteriaalset pinosembriini. On teada, et see ennetab ja ravib bakteriaalseid infektsioone. Uuringud on näidanud, et mesi on tõhus köha sümptomite vastu, mistõttu võib seda kasutada köharavimina.
Kuidas on lood ingveriga, milline on tema tähtsus külmetuse korral?
Rahvasuus ja hiina meditsiinis soovitatakse ingverit sageli külma hooaja toitude ja jookide maitseainena. Sellel on keha soojendav toime ning paljude arvates maitseb see suppide ja kuumade jookide sees hästi. Näiteks võib ingveriga maitsestatud tee leevendada külmetuse või gripi tunnet.

Sarnased artiklid