Miks küüslauk viiruslikku nohu ei ravi?

Kodutohter
23.10.2019
Küüslauk on igal juhul organismile kasulik mitmel moel. | Shutterstock

Üsna paljud pistavad nohu tulles ninna küüslauguküüsi. Kas see on tark tegu? Küüslauk sisaldab antibiootikumi allitsiini, mis hävitab teatud tõvestavaid baktereid. Nagu teada, ükski antibiootikum viirusi ei tapa.

Küll aga aitavad küüslaugus peituvad eeterlikud õlid nina lahti teha/ hoida. Küüslaugu ninnapanekul on kaks külge: eeterlikud õlid küll kergendavad ninahingamist, aga kui nina on kinni ja limaskest väga kuiv, siis tugeva toimega küüslauk võib kuivust veelgi süvendada ja tekitada lausa keemilise põletiku. Seega peab hoolega ikka mõtlema, kas seda tasub teha.

Väikelapsele ei soovitata ninasse mingil juhul küüslauku panna.

Kõige parem on see, kui küüslauk ei puutu otseselt põletikulise limaskestaga kokku. Mõistlik on panna peenestatud küüslauku marli sisse ja seda kaelas kanda või asetada öökapile. Lapsele võiks peenestatud küüslaugu marli sees voodipeatsi kohale riputada nii, et laps ei saa seda kätte.

Hästi mõjub ka küüslaugu eeterlike õlide lendumine. See tekib näiteks küüslauku süües, kui muidugi magu seda kannatab ja kui ümberkaudsed lõhna välja kannatavad. Küüslaugutablettidest nohu korral kasu ei ole, sest nendes eeterlikku õli ei ole.

Allikas: "Külmetushaiguste koduravist"

Ühinenud Ajakirjad

Sarnased artiklid