Kuidas D-vitamiiniga toidulisandid imenduvad?

Kodutohter
07.10.2020
Shutterstock

Kõik toidulisandid imenduvad paremini koos toiduga.

Kuidas D-vitamiiniga toidulisandid imenduvad?

 

D-vitamiini peab võtma koos toiduga.

Tõde.

Kõik toidulisandid imenduvad paremini koos toiduga. Toit paneb tööle seedimise ja ensüümide eritumise, mis teeb võimalikuks toitainete omastamise peensooles. Koos toiduga võetud D-vitamiin imendub tavaliselt 95 protsendiliselt, kui soolestik on terve. Kui võtta toidulisendeid klaasi veega ja tühja kõhuga, siis imenduvad need palju halvemini.

 

Kehakaal halvendab D-vitamiini imendumist.

Müüt.

Kehakaal ei mõjuta D-vitamiini imendumist, kuid see võib mõjutada D-vitamiini vajadust. Uuringud näitavad, et ülekaalulistel on madalamad D-vitamiini näidud kui normaalkaalulistel. D-vitamiin on rasvlahustuv ja koguneb rasvkoesse. Ülekaalulistel võib seega olla suur D-vitamiini tagavara, kuid organism ei suuda seda omastada. Seetõttu ei tõsta D-vitamiini toidulisand ülekaalulistel vere D-vitamiini sisladust sama kõrgele, kui normaalkaalus inimestel.

 

Toidulisandi sisaldus mõjutab selle imendumist.

Tõde.

Taimne D2-vitamiin on organismile võõram kui loomne D3-vitamiin. Sellepärast imendub ja toimib D3-vitamiin organismis paremini. Toidulisandi võib võtta nii tabletina kui ka õlikapslina, peaasi on teha seda koos toiduga.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid